Çözüldü Lenovo v330 Ses Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aykutc

Decapat
Merhabalar, Benim cihazımın kurulum rehberlerinden birini uyguladım, kurulum rehberine göre sesin sorunsuz çalışması gerekiyor AppleALC.kext ini yükledim, config.plist aşağıdaki gibi patch yapılmış durumda, fakat buna rağmen ses çalışmadı.
Herhangi bir önerisi olan var mı ?
config.plist

AppleALC uyumlu donanımım oldugunu biliyordum ve AppleALC nin daha iyi oldugunu söylemişlerdi Voodoo ya göre.
Sorunu çözdüm, bu biraz benim takip ettiğim dökümanla ilgili ama aynı AppleALC ile ilgili sorun yaşayanlar için şöyle yardımcı olacak birşey paylaşayım
alc-layout-id sizin sisteminize uygun şekilde olmalı ekran görüntüsünde gördügünüz değer, bu değer config.plistden ayarlanıyor eğer ayarlamanıza rağmen değişmiyorsa SSDT dosyalarınızın birinde bu başka şekilde patch edilmiştir onu silip doğru alc-layout-id yi ayarlayınca ses düzeliyor.

Bu alc-layout-id yi nasıl kontrol ediyoruz derseniz IORegisteryExplorer yazılımında arama bölümüne HDEF yazarsanız bu ekran görüntüsünü attığım sonuca ulaşıp kontrol edebilirsiniz.
Doğru alc-layout-id benim sistemim içine ne diye sorarsanız o forumda AppleALC konusunda vardı.
Ekran Resmi 2019-01-11 01.33.15.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı