Çözüldü Lenovo V330 SSD sonrası Wi-Fi'ya bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

samsunluyasir

Hectopat
Arkadaşlar, Lenovo V330 laptopuma SSD alıp, sistemi klonlayıp HDD'nin yerine taktım. Eski HDD'yi de kutu aracılığıyla USB'den bağlayıp sistemin olduğu bölünmüş partı, minitool ile sildim. Buraya kadar her şey yerinde, normaldi. Ta ki, bu HDD'yi 2. disk olarak DVD yerine takana dek. Takıp yeniden başladıktan sonra Wi-Fi'ye bağlanmaz, hatta hiç görmez, görüp bağlansa da interneti olmaz oldu. IPv6'da ağ erişimi yok, uyarısı var. Çok ilginç bir durum, yardımlarınızı bekliyorum.

Acaba gösterebilir misiniz soketi? Eğer renkli kabloları diyorsanız denemiştim ama biraz da korkarak yapamadan bırakmıştım.
Dostum korkuyorsan o zaman o DVD yerine HDD'yi takmadan sadece SSD ile çalıştırmaya dene. Eğer her şey normal giderse bil ki HDD takmak için kullandığın aparat kalitesizdir ya da HDD arızalıdır.

Dostum korkuyorsan o zaman o DVD yerine HDD'yi takmadan sadece SSD ile çalıştırmaya dene. Eğer her şey normal giderse bil ki HDD takmak için kullandığın aparat kalitesizdir ya da HDD arızalıdır.

Hocam sabaha denerim artık ama şöyle bir mantık kurdum, HDD'yi DVD yerine takana kadar problem yoktu. Ne zaman ki HDD'yi taktım o yuvaya, sorun başladı. Yani DVD dönüştürücünün alakası olmayabilir

Hocam sabaha denerim artık ama şöyle bir mantık kurdum, HDD'yi DVD yerine takana kadar problem yoktu. Ne zaman ki HDD'yi taktım o yuvaya, sorun başladı. Yani DVD dönüştürücünün alakası olmayabilir

Kusura bakmayın, aynı şeyi yazmışız ama ben eksik yazmışım. Asıl merak ettiğim, DVD yatağı boşken Wi-Fi'de sorun yokken, DVD kutusunda HDD'yi takınca neden bozulsun internet
Arkadaşlar, sorunu BIOS ayarlarını deafult yaparak çözdüm. Bilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı