Lenovo Y50-70 Termal Macun Değişimi Sonrası Isınma

Bora3 hocam açtığın konuları yorumlarını inceledim. Yabancı forumlarında da bakmadığım yer kalmadı. aynı sorunlar bende de var. termal macun yeni fan temiz ve bütün driverlar güncel. ama bilgisayar çok oyunlarda ve stress testlerde çok çabuk ısınıyor. bir oyunu en fazla yarım saat oynayabiliyorum sonra 99 derecelere ulaşıyor ve oynanmayacak duruma geliyor. bilgisayar lenovo y50-70 i7 4720hq, 16 ram, gtx960m. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. herkese hayırlı ramazanlar.

Hayır bulamadım, şuanlık soğutucu + voltaj düşürmeyle idare ediyorum. Garantisi de bittiği için servise de gönderemedim. Öyle 99 derecelerde takılıyoruz işte. Bende sizin gibi çok araştırdım, en son sanırım heat sink'i değiştirmeyi deniyecem. Çözüm bulan varsa yazsın.

Ben ikinci el aldım garantisi yeni bitmiş bir şekilde. Sonra bana bunu satan bilgisayarcıya sorunu anlattığımda anakartının yeni değiştiğini söyledi fakat baktı bilgisayar sorunlu tekrar servise gönderdi. Şimdi bekliyorum inşallah düzelir. Eğer düzelmezse arka kapaktaki toz engelleyici bezi sökeceğim. Çünkü o bez yüzünden fanların yeterli havayı çekemediğini düşünüyorum. Bu y50-70in kronik sorunuymuş ve anakartı 3 kez değişen arkadaşın bile hala ısınmaya devam ediyormuş. Ah şöyle bilen bir abi gelse de çözüm önerisi sunsa...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı