Lenovo Y50-70 Isınma Sorunu

Buna direk şu derecedir demek doğru olmaz. Bilgisayardan bilgisayara elbette ki değişir. Mesela ben şahsen Y50-70'in fanlarının yerlerini mantıklı bulmuyorum fakat çift fanlı olduğundan dolayı tek fanlı bilgisayara göre daha iyi soğutuyor.
Kabul edilebilirden kastın bilgisayar sağlığı içinse 85-90 dereceler üst limit desem sanırım çokta yanlış olmaz. Benim derdim genellikle konfor açısından olduğundan tabi bu sıcaklıklara ulaşan bilgisayarı elimden çıkarmaya bakarım. Senin değerlerin gayet normal eğer bilgisayara yüklenen oyunlarda 70 derecelere çıkıyorsa bu değerler iyi.

Euro Truck Simulator 2 ve GTA IV oyunlarım var bu ikisinde de elimi yakan bir sıcaklık vardı AIDA64 Extreme ile baktığımda maksimum 70 gördüm. Kimi zaman pc serin oluyor kimi zaman ısınıyor kimi zaman fan sesi geliyor kimi zaman gelmiyor pek anlamadım. Az önce de ilk defa oyun oynarken pc kendini kapattı. Belki de ayrı bir konu açmalıyım bunun için.

Bence de. Şöyle bir şey diyim ama sana. Daha 1-2 hafta önce başıma geldi. Kuzenlerimin evine gitmiştim kalmaya. PB marka laptopları var. Bilgisayardan da öyle derinlemesine anlamazlar. Football Manager gibi bilgisayarı zorlamayan basit bir oyun oynuyordum. Cayır cayır yanıyordu bilgisayar ve en sonunda 2 defa kendini kapattı sıcaklık sorunundan. Fanların çalışma sesinde bir enteresanlık sezinlemiştim ben de BİOS sürümünü kontrol ettim. 3 yıl boyunca güncellenmemiş sordum bilmiyorlarmış bile BİOS ne diye. :) BİOS sürümünü ve bir kaç chipset sürücüsünü güncellediğimde inanılmayacak kadar büyük bir fark oldu bilgisayarda. Klavye dahi ısınmadı bir daha.

Bence de. Şöyle bir şey diyim ama sana. Daha 1-2 hafta önce başıma geldi. Kuzenlerimin evine gitmiştim kalmaya. PB marka laptopları var. Bilgisayardan da öyle derinlemesine anlamazlar. Football Manager gibi bilgisayarı zorlamayan basit bir oyun oynuyordum. Cayır cayır yanıyordu bilgisayar ve en sonunda 2 defa kendini kapattı sıcaklık sorunundan. Fanların çalışma sesinde bir enteresanlık sezinlemiştim ben de BİOS sürümünü kontrol ettim. 3 yıl boyunca güncellenmemiş sordum bilmiyorlarmış bile BİOS ne diye. :) BİOS sürümünü ve bir kaç chipset sürücüsünü güncellediğimde inanılmayacak kadar büyük bir fark oldu bilgisayarda. Klavye dahi ısınmadı bir daha.

Benimde fazla bilgim yok ama BIOS'u son sürümüne güncellemiştim chipsetten kastını bilmiyorum. Driverlar ise onlarda sanırım son sürüm olması lazım :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı