Lenovo Y510P mSata SSD Seçimi (ÇÖZÜLDÜ- NGFF)

mrtsrdr

Hectopat
Daha fazla  
Ben de o yüzden arada kaldım. Simdi adamları aradım, 180 lira olur mu diye. Oluru aldım. Ne yapsam bilemedim KingFast i hiç duymamıştım.

Ben biraz daha bekleyip 250gb'lık sata modeller 250TL civarına düşünce almayı düşünüyorum. İçinden çıkan 1TB'lık hard diski de adaptör ile external olarak kullanmayı düşünüyorum.

Harici harddiske sıcak bakamıyorum bir türlü. Msataların güç kullanımları da muazzam düşük. Pil süresini de oldukça etkiler diye düşünüyorum. 60 yahut 120 ye Windowsu ve birkaç yararlı programı kurup diğer harddiski depo olarak kullanmayı düşünüyorum. Bu yüzden sanırım riske girip 120 gb lik olanı alacağım.

60GB mSata SSD (Okuma Hızı 550MB / Yazma Hızı 520MB) - Vatan Bilgisayar bu ürünü alanlar bunu bilgisayarınını boşda olan ssd girişine takamayacaktır, bunu takmak için mevcud sshd nizi sökmeniz gerekecektir. Ancak onun yerine takabilrisiniz.

Lenevo Y510p modelerinde ngff adında bir soket mevcutdur, bu soketede msata 3 olan ürünleri takabilirisniz,

128GB Msata Kingfast Türkiye Distributoru Kayra Bilgisayar - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 169751026 Bu cihaz olur gibi duruyor ama denemedim birşey diyemicem, denemiş ıolduğu

ve 530 okumalı 480 yazmalı bir üürün var onunda adı MyDigital SSd super Cache olarak geçiyor ben almanyada bulabildim aracı veya ebay kullanrak getirtebilirisniz. Her halıkarda takıcağınınız ürünün boyutları 42mm 22mm şeklinde olamalıdır.

MyDigitalSSD 128GB Super Cache 2 42mm SATA III 6G M.2 NGFF SSD | FNet HybriDisk Software | My Digital Discount

satışı onayı alınında göderilcek ülke seçiliyor olması lazım deneyebilrisniz.

60GB mSata SSD (Okuma Hızı 550MB / Yazma Hızı 520MB) - Vatan Bilgisayar bu ürünü alanlar bunu bilgisayarınını boşda olan ssd girişine takamayacaktır, bunu takmak için mevcud sshd nizi sökmeniz gerekecektir. Ancak onun yerine takabilrisiniz.

Lenevo Y510p modelerinde ngff adında bir soket mevcutdur, bu soketede msata 3 olan ürünleri takabilirisniz,

128GB Msata Kingfast Türkiye Distributoru Kayra Bilgisayar - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 169751026 Bu cihaz olur gibi duruyor ama denemedim birşey diyemicem, denemiş ıolduğu

ve 530 okumalı 480 yazmalı bir üürün var onunda adı MyDigital SSd super Cache olarak geçiyor ben almanyada bulabildim aracı veya ebay kullanrak getirtebilirisniz. Her halıkarda takıcağınınız ürünün boyutları 42mm 22mm şeklinde olamalıdır.

MyDigitalSSD 128GB Super Cache 2 42mm SATA III 6G M.2 NGFF SSD | FNet HybriDisk Software | My Digital Discount

satışı onayı alınında göderilcek ülke seçiliyor olması lazım deneyebilrisniz.

KySAVs9Pe7BU11-HiLfbQOjjEVQ3WA6RAGhykNBTmnXoinCJHmQb16T5bbwMga9Uf3AJ4IoAHwbB53sxHPbyLg==

Hocam bu pcmin ssd girişi. Bahsettiğiniz bilgi internette dolaşan yanlış bir bilgi.
60GB mSata SSD (Okuma Hızı 550MB / Yazma Hızı 520MB) - Vatan Bilgisayar
Bu cihaz uyumlu yani.
Bu da LENOVO teknik servisinden uyumlu olduğu söylenen ve resmi yollanan cihaz
SSD.jpg

Yorumun için ayrıca teşekkür ediyorum yalnız.

10396363_664190330327143_1608258462_n.jpg

Sevgili arkadaşım, ben bu adımları yani senin söylediklerini aynen uygulamış biriyim, yukarıda görmüş olduğun slot ngff dir eğer pc ni açıp bakarsan birde msata 2 bir ssd ye bakarsan yani yukarıda link verdiğin ürüne alakasız olduğunu en az bir santim daha buyuk olduğunu görürsün, ben bizzat lenevo y510p kullanıcısıyım cihazımı aldıkttan bir hafta sonra bahsetiğin ssd yi vatandan aldım daha sonrada gittim vatanın teknik servsisi önünde aynı gun pcyı acıp slotla uyumsuzluğunu gösterdim iade edene kadarda canım çıktı. Sizin bahsetiğiniz ürün bir kısım y510 larda oluyor diye duydum ama biizat elimdeki y510p sli 16 gb 1Tb sshd olan ürüne olmadığını iyi biliyorum. Denemekde özgürsünüz, sizi tenzih ederek soyluyorum umarım bahsetiğiniz ürün olmadığında lenevo teknik servisine al arkadaş bunu .... sok diyebilriniz zira deseniz bile sokucaklarını sanmam. Yukarıdaki benim ürünüm, birde şöyle düşünün lenevo daki arkadaşın sizi yanıltmak için bir sebebi olabilir ama benim olamaz, ayrıca lenevoda telefona bakan hiç bir arkadaşın benim kadar bilgili olduğunuda sanmıyorum. Ayrıca verdiğim bilginin internetde dolaşan yanlış bir bilgi olduğuna bu kadar kesin karar verebilmenizde hayret verici.

Eki Görüntüle 11482

Sevgili arkadaşım, ben bu adımları yani senin söylediklerini aynen uygulamış biriyim, yukarıda görmüş olduğun slot ngff dir eğer pc ni açıp bakarsan birde msata 2 bir ssd ye bakarsan yani yukarıda link verdiğin ürüne alakasız olduğunu en az bir santim daha buyuk olduğunu görürsün, ben bizzat lenevo y510p kullanıcısıyım cihazımı aldıkttan bir hafta sonra bahsetiğin ssd yi vatandan aldım daha sonrada gittim vatanın teknik servsisi önünde aynı gun pcyı acıp slotla uyumsuzluğunu gösterdim iade edene kadarda canım çıktı. Sizin bahsetiğiniz ürün bir kısım y510 larda oluyor diye duydum ama biizat elimdeki y510p sli 16 gb 1Tb sshd olan ürüne olmadığını iyi biliyorum. Denemekde özgürsünüz, sizi tenzih ederek soyluyorum umarım bahsetiğiniz ürün olmadığında lenevo teknik servisine al arkadaş bunu .... sok diyebilriniz zira deseniz bile sokucaklarını sanmam. Yukarıdaki benim ürünüm, birde şöyle düşünün lenevo daki arkadaşın sizi yanıltmak için bir sebebi olabilir ama benim olamaz, ayrıca lenevoda telefona bakan hiç bir arkadaşın benim kadar bilgili olduğunuda sanmıyorum. Ayrıca verdiğim bilginin internetde dolaşan yanlış bir bilgi olduğuna bu kadar kesin karar verebilmenizde hayret verici.

Uzun uzun araştırdıktan sonra ngff slot olduğuna kanaat getirmiştim. Ardından LENOVO teknik servisinden bilgi istedim, emin olabilmek için. Kendileri bu ürünü kullandıklarını belirttiler. Lakin Şimdi bakınca vida yerinin bile 60 gb ve 16 GB lık yolladığım sözkonusu SSD ler ile uyumlu olmadığını görüyorum. Bende LENOVO yetkililerinin kurbanıydım. Bir kere daha Yetkili Elemanların yetkilerine şüphe ile yaklaşmam gerektiğini üzüntü ile tecrübe etmekten kurtuldum sanırım..

Sanırım LENOVO yetkililerinin bahsettikleri cihaz GT 750m ekran kartına sahip bir önceki nesildi.

Söylediğim gibi verdiğiniz bilgiye bu kadar körü körüne hatalı demememin sebebi LENOVO yetkilileri idi. ''Amaan boşver, ne hali varsa görsün'' demeyip zahmet edip tekrar bilgilerinizi paylaştığınız ve bunu üslubu ile yaptığınız için müteşekkirim. Tekrar teşekkür ederim.

Geri
Yukarı