Monster mSATA SSD Seçimi

Ardam2

Hectopat
Daha fazla  
www.monsternotebook.com.tr: MONSTER® ABRA A5 V1.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA
Monster dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Monster sitesinden özelleştirme yapıyordum, şunu fark ettim 120 GB ssd alacaktım eğer msata almazsam, 2.hdd bölümünden de bir ssd alabiliyorum. Fakat ben anlayamadım msata ile normal ssd'nin farkı nelerdir hangisini almalıyım.
Bir sorum daha var ram 8GB ya da 16 Gb olacak hangisini almalıyım.
Programlama yapıyorum, oyun oynarım bazen oyun programlıyorum ve bunun için model yapıyorum.
Ssd konusuna gelince daha iyi anlatabilmek için resim koyucağım.
Not: İçine widows 8.1 kuracağım.
Ayrıca başka önereceğiniz bir bilgisayar var mı?
Fiyatı 3.500 TL'yi geçmeyecek.
Şimdiden çok teşekkürler.
cid:8B64E117-BF4F-4419-9865-47D6C791F944@mobilenotes.apple.com

cid:99500528-C2EB-4DEF-9723-53CF05EC510F@mobilenotes.apple.com

image.jpg
image.jpg

Watch dogs ve gta 5'i kasmadan kaldırır değil mi?

mSata pahalıdır birde yanlış hatırlamıyorsam belli bir hızın üstüne çıkamıyordu.

O pc gta v i oynatır ama monster bu fiyatı çok uygun. İnsan iki kere düşünmeli.

mSata ile Sata 3 arasında boyut farkı var. Performansta fark yok. HDD sana programlarını depolamakta lazım. 16Ram seçmelisin kesinlikle, faydasını görürsün. SSD almak istersende Mushkin SSD en iyisidir, aklında bulunsun.

mSata ile Sata 3 arasında boyut farkı var. Performansta fark yok. HDD sana programlarını depolamakta lazım. 16Ram seçmelisin kesinlikle, faydasını görürsün. SSD almak istersende Mushkin SSD en iyisidir, aklında bulunsun.
Çok teşekkür ederim aradığım cevap bu. Bir de gta 5'i kaldırır mı ? Bu fiyata ne önerebilirsiniz ? Sizce ssd'yi kaç gb alayım windows 8.1 için.

Tabiki de kaldırır. Burada önemli olan 16GB Ram, +850M ekran kartı ve sağlam bir işlemci olması. Oyun için istesen Monster öneririm ama daha çok programlamaya yönelecek isen MSI veya Asus bakabilirsin uzun ömürlülük açısından. Monster ekran kartı iyi, bilgisayarı fazla taşımayacaksan güzel seçim. Ürün vermek istemiyorum. 1300$ olan ürün 4.100TL civarı. Kendin fiyat/performans oluştur, her seçimin kendi doğrusu var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı