LENOVO Y510P Nasıldır?

Tamam var diyelim Monster ve MSI'a karşı Y510'u mu savunacaksın ? Eski kart ve aşırı ısınma sorunu ne olacak ?
Herşeyden önce sli desteği var bu caydırıcı olmasın kimse için. Isınma sorununa gelince ben bu bilgisayarda Güncel oyunların çoğunu oynayıp bitirdim. Özellikle Assassins Creed IV ü uzun zaman dilimleri içinde (5-6 saat kadar) oynadığım oldu ve hiçbir tuhaf ısınma sorunuyla karşılaşmadım. İki fanda aslan gibi üflüyor ve bileşen sıcaklıkları da ortalamada seyrediyordu. Son soruya cevabım ise msi daki gtx765m ekran kartına sahip her bilgisayardan bizzat yaptığım testle yüksek performans aldım. Gtx 850 m ile karşı karşıya geldiklerinde ise yine sli daha performanslı olacaktır. Gtx 860 m hakkında emin konuşmayacağım zira iki kartın karşılaştırıldığı bir benchmarka rastlamadım. Ayrıca ben körü körüne kendi bilgisayarım sli olduğu için sli çok iyi performans veriyor diyem birisi değilim yani. Ama gtx765 ve gtx850 den üstün. Ve benim demek istediğim gidin gt755 mli lenovo alın değil sadece burada sli çok iyi değildir tezini yok etmek. Tabiki güncel koşullarda gtx8-- serisi iyi bir seçenek gtx860m olan monster tercih edilebilir. Ancak sli çalışıyor ve isterseniz yakında istediğiniz oyunlarla ilgili testte yaparım. ;)

SLI'nin kotu olusu hakkında bisey soylemedim aslinda ben okuduklarıma göre bi yorum yaptım oda SLI nın bazı oyunları desteklemedigi yondeydi. Dediginiz gibi haklisiniz yakın performans veren kartlar fakat gtx860 aldığı taktirde hem daha az enerji harcayacak hem daha stabil çalışacak sistem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı