Lenovo Y510p Nasıldır?

GT 755M SLI ile mi daha fazla oynarsınız yoksa GTX 850M ile mi ? Ayrıca oradaki testler eski bir sürücü ile yapıldı. Normalde şuan ki sürücülerle GTX 850M geçiyor.

Şu an GT755M SLI'da GTX850M'de aynı driver'ı (337.88 - WHQL) kullanıyor en güncel olarak. Hangi şu an ki sürücülerden bahsediyorsun anlamadım.
ikinci olarak ben buraya sidik yarıştırmaya gelmedim, bir önceki sayfadaki mesajımı okuduysan cihazı ne amaçla kullanmak için aldığımı yazmıştım. Daha fazla da konuyu uzatmak istemiyorum tamam, Lenovo en kötü MSI en iyi, Lenovo 2 yıl sonra elimde patlayacak MSI kullanıcıları ömür boyu kullanacak. Gerçekten ben konuşmaktan yoruldum şu dakikadan sonra konuyu takip etmeyi bırakıyorum yazdıklarınıza daha fazla cevap vermeyeceğim.

Adamlar laftan anlamıyor sanki en iyi lenovo diyoruz hala ne diyorlar vay be fanboyluk böle bişi olsa gerek gerçi bu forumda çoğu kişi msi diyip duruyor nedenini merak ediyorum para mı alıyorlar acaba. :D

@quinkan o testte çok eski bir sürücü kullanıldı. Mesajımda da belirttim. Lenovo 2 sene sonra elinde kalacak çünkü:
- Eski bir ekran kartına sahip.
- Lenovo'nun yeni modelleri gelecek.
- İçindeki yongalar yavaş yavaş güçsüz kalacak yeni bilgisayarlara göre.
Dahası var merak etme. En iyi MSI'da demiyorum. Ama şuan MSI alması daha doğru olacak bu 2'si arasından.

@Kerem Taha evet MSI'dan para alıyorum var mı ? Ne yapacaksın ? En iyi Lenovo imiş. Neden ? Ekran kartı GT 755M. Eeee GTX 850M ne ? Yeni , güncel ve güçlü bir kart. Yeni nesil bir mimariye sahip ve GT 755M SLI'ın 4'te 1'i kadar güç tüketiyor.

Hala en iyi lenovo ise nedeni ne diyor. Bak ben 755m sli 850m den iyi diye bir laf ettim mi ?Kafan basmıyor mu yoksa kapasiten bu kadar mı ? Bin tl fark var. Ekran kartı farkı 1-2 fps değer mi diyorum. Anlamadıysan cevap verme daha uğraşamam seninle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kere düzgün konuş buranın kuralları var. 7 yaşındaki küçük çocuklarla uğraşmadığım kalmıştı birde.
Bu kadar insan boşuna mı Lenovo'nun eski bir ekran kartı var diyor. @Silinen üye , @Uton , @MF bu insanlar hiç mi bir şey bilmiyorlar da konuşuyorlar ? Neyi ima etmeyi çalışıyorsun anlamıyorum. 1000TL ilerde sana elektrik faturası olarak döner merak etme :) MSI'ın yanında verdiği hediyeler ve sık sık verdiği güncellemelerin yanında 1000TL az kalır. Asıl senin kafa basıyor mu ? @Recep Baltaş boşuna mı diyor GT 755M SLI gereksiz GTX 850M alın diye ? Bunları düşün bir.

Bir kere sadece performans açısından bakarsak o işleri yokuşa sürmüş oluruz. Siz sadece oyunu oynatıyor mu oynatıyor o zaman gerisi boş derseniz bu sizin yapacağınız ayıp olur. Bunların elektrik tüketimleri her zaman önemlidir. En son kullanıcı bile olsanız elektrik faturasına yansıyacağı değer önemlidir. Kimse burada MSI veya Lenovo fanboyluğu yapmıyor, herkes gerçekleri söylüyor. 850m "yeni" nesil mimarisi ile zaten bir adım önde. 755M SLI zaten gerçekten gereksiz hele laptoplarda. @Recep Baltaş 'ın söylediği her zaman laptoplarda tek GPU'lu kullanılmalıdır. Recep abi buraya geldiğinde kendisi de söyler. Şuanda MSI kaliteli gibi bir algı oluşmasın y510p alacağınıza Monster'in 860M'li hem 850m hemde 755SLI'dan daha performanslı laptopunu alabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı