Lenovo Y520 GTX 1050 PC kasıyor

Teagle

Decapat
Uzun süredir bir sorunla karşı karşıyayım çözümünü burada arıyorum. Benim Lenovo Y520 türünde GTX 1050 16 GB RAM'li bilgisayarım var. Ancak tüm oyunlarda kasma gözlemliyorum(PUBG, PUBG Mobile, Fortnite...). Bilgisayarın özelliklerinin iyi olmasına rağmen kasması beni delirtiyor. Kasan oyunları Nvidia kontrol panelinden GTX 1050 ile çalıştırmama rağmen kasma devam ediyor. Ayrıca oyunların grafiklerini düşürünce de kasıyorlar. PC'yi sıfırladım ancak format atmadım. Sizce format atmalı mıyım yoksa garantiye falan mı yollamalıyım? Bunlar dışında çözümleriniz var ise lütfen yazınız şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Teagle Oyun oynarken ısı değerleriniz nasıl? Bir de virüs taraması yapar mısınız? Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Olmazsa format atın tekrar deneyin. Düzelmezse servise gönderin derim. Kolay gelsin.

Kardeşim önce, oyun oynadığın esnada cihazını MSI Afterburner tarzı bir uygulama ile test et.
Bak bakalım işlemci darbağazı mı oluyor, yoksa ekran kartı mı zorlanıyor, ya da PC çok mu ısınıyor bunlara bir bak.
Eğer hepsi normal ise ancak o zaman başka yollarda çare aramak daha mantıklı.

''MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi'' ile nasıl test yaparsın, bilmiyorsan izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sende ki sorun iki ihtimali gösteriyor.
-Pc aşırı ısınıyor
-Driverlerı tam kurmuyorsun yada güncel değil

PUBG'ye girip görev yöneticisinden performans sekmesinin ekran görüntüsünü paylaş bakalım.

IMG_1466.JPG
gördüğünüz gibi monitörüm (L20T) intel graphics e bağlı sıkıntı burada olmalı gtx 1050 ye bağlarsam düzelir herhalde ama nasıl?Bunun çözümünü bilen var mı

Sen ekran kartı sürücüsünü düzgün kurduğundan emin misin? O ayarlarda bir problem yok. Bende de aynı şekilde.
Ekran Alıntısı.JPG

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı