Lenovo Y520 SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası

Bütün hata sebepleriniz Nvidia driverı görünüyor. Alttaki şekilde güncelleyin. Belki eski driver kuruyor olabilirsiniz. Attığım linkten indirin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
İşlemden sonra dönüş yaparsınız. Aynı şekilde yaptığınızdan emin olun.

Güvenli modda DDU ile kaldırıp ve son sürüm sürücüyü yükledim sonra PC'yi normal şekilde NVIDIA Experience yükledim şu anlık bir hata vermedi. Benim hata vermesi uzun sürüyor oyundan çıktıktan sonra internette dolaşırken mavi ekrana düşünüyor oyun oynarken sıkıntı yok(oyun God of War) tekrar yaparsa haber edeceğim

Güvenli modda DDU ile kaldırıp ve son sürüm sürücüyü yükledim sonra PC'yi normal şekilde NVIDIA Experience yükledim şu anlık bir hata vermedi. Benim hata vermesi uzun sürüyor oyundan çıktıktan sonra internette dolaşırken mavi ekrana düşünüyor oyun oynarken sıkıntı yok(oyun God of War) tekrar yaparsa haber edeceğim
Tamamdır, olumlu veya olumsuz dönüş sağlayın :) İnşallah çözülmüştür. İyi akşamlar.

Merhaba dediğiniz gibi yaptım, sorun devam etmektedir. Oyun oynarken hiçbir zaman kapanmadı sadece oyundan çıktıktan sonra 10 dk sonra kapanma yapıyor.
Tekrar dump dosyası atar mısın?

Chipset driverınızı tekrar kurun.

Ardından sorun çözülüyor mu bakın. Çözülmemişse cihaza bağlı USB'leri sökerek (klavye mouse hariç) bir süre kullanın eğer sorun bu şekilde çözülürse belirtin.

Eğer o şekilde de çözülmezse Microsoft tan indirdiğiniz temiz bir Windows ISO'su ile format atın. Formattan sonra ağ driverı dışında bir şey kurmayın. Windows Update'de çıkan bütün güncelleştirmeleri yapın. Ardından sistemi yeniden başlatın.

Sorun kaynağınız hala Nvidia driverı görünüyor. Birkaç sürüm eski bir driverı ddu ile kurmayı deneyin.

Bunlara rağmen sorununuz çözülmezse belirtin. Kolay gelsin.

Chipset driverınızı tekrar kurun.

Ardından sorun çözülüyor mu bakın. Çözülmemişse cihaza bağlı USB'leri sökerek (klavye mouse hariç) bir süre kullanın eğer sorun bu şekilde çözülürse belirtin.

Eğer o şekilde de çözülmezse Microsoft'tan indirdiğiniz temiz bir Windows ISO'su ile format atın. Formattan sonra ağ driverı dışında bir şey kurmayın. Windows Update'de çıkan bütün güncelleştirmeleri yapın. Ardından sistemi yeniden başlatın.

Sorun kaynağınız hala NVIDIA driverı görünüyor. Birkaç sürüm eski bir driverı DDU ile kurmayı deneyin.

Bunlara rağmen sorununuz çözülmezse belirtin. Kolay gelsin.

Fixed Issues in Version 531.29 WHQL

• Higher CPU usage from NVIDIA Container might be observed after exiting a Game
  • Stability issues may be observed on certain laptops with GeForce GTX 10/MX250/350 series GPUs
  • Adobe application stability issues using 531.18
NVIDIA güncelleme yayınladı illakı bunu düzeltmek için yükledim şu anlık sorun yok gibi olursa denerim.

Fixed Issues in Version 531.29 WHQL

• Higher CPU usage from NVIDIA Container might be observed after exiting a Game
  • Stability issues may be observed on certain laptops with GeForce GTX 10/MX250/350 series GPUs
  • Adobe application stability issues using 531.18
NVIDIA güncelleme yayınladı illakı bunu düzeltmek için yükledim şu anlık sorun yok gibi olursa denerim.
Tamamdır bir süre kullanıp dönüş yaparsınız. İyi günler :)

Geri
Yukarı