Lenovo Y520 “Whea Uncorrectable Error” Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Tousen

Femtopat
Daha fazla  
Lenovo Y520 laptopumda 1 haftadır “Whea Uncorrectable Error” hatası alıyorum. Bilgisayarımı açtıktan sonra 5-6 saniye sonra bilgisayar donuyor, sonra da bu hatayı alıyorum. Hata yüzde %0 da kalıyor ve kendini yeniden başlatmaya çalışıyor. Önceleri kendini yeniden başlatabilirken, şimdi ekteki görseldeki gibi ekran geliyor.

Daha önceki konulara göz gezdirdim, minidump dosyasını atmam gerekiyormuş, fakat hiçbir şekilde bilgisayarımda minidump dosyası oluşmuyor.

Minidump Dosyalarını Paylaşın

Bu konuya da baktım ve uyguladım, yine olmadı. Bir başka konuda gördüğüm C:\ dizinine ayarladım, yine olmadı. Minidump dosyam maalesef oluşmuyor.

Ek olarak; Lenovo System Update : Sürücüleri, BIOS ve Uygulamaları Güncelleyin - Lenovo Support TH üretici adresinden tüm sürücülerimi kontrol ettim fakat herhangi bir güncellemediğim sürücü yoktu. Ekran kartı sürücüsünü de kontrol ettim, güncel değilmiş güncelledim fakat sorun hala devam ediyor.

Sistem Özelliklerim;
Intel i7 7700 HQ
16 GB RAM
GTX 1050 Ti
256 GB SSD
2 TB HDD

Maalesef bir çözüm bulamadım, ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 6176AD39-5AAD-4216-8D92-F0EBFDFCB077.jpeg
    6176AD39-5AAD-4216-8D92-F0EBFDFCB077.jpeg
    72,1 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka galiba sorun hard diskinde var gibi yani BIOS ekranında şunu diyor "bilgisayarında önyüklenebilir disk yok veya başarısız oldu" yazıyor. Hard diskini değiştir dene.

Geri
Yukarı