Çözüldü ''Whea uncorrectable error'' mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ibrahimcan34

Decapat
Daha fazla  
Merhablar whea uncorrectable error hatası almaktayım. 2016 yılında topladım bilgisayarımı o zamandan beri mavi ekran almaktayım. Windows 10 sisteme geçtim yine arıza almaktayım. Fazla anlamıyorum sistemlerden kusuruma bakmayın.

Minidump:

DDU ile driver kaldırdım. IObit ile güncelledim
SSD kullanırken X000124 bluescreen hatası alıyordum. Windows 7 kullanırken Windows 10 kullanırken de başlıktaki hatayı aldım.
HDD kullanmaya başladım yine hata almaya başladım. RAM test ektedır. Sıstem bılgılerı ektedır. Desteklerınız için teşekkür ederim.

memtest.jpeg

hdd test.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
IOBit ile güncelledim dediğiniz yerden sonrasını okumadım. Sisteme temiz kurulum yapın, bir daha da saçma sürücü bulucu programlar kullanmayın. Sonra yine mavi ekran alırsanız yeni oluşan dosyaları atarsınız buraya.
IOBit ile güncelledim dediğiniz yerden sonrasını okumadım. Sisteme temiz kurulum yapın, bir daha da saçma sürücü bulucu programlar kullanmayın. Sonra yine mavi ekran alırsanız yeni oluşan dosyaları atarsınız buraya.

Çözüm
IObit ile güncelledim dediğiniz yerden sonrasını okumadım. Sisteme temiz kurulum yapın, bir daha da saçma sürücü bulucu programlar kullanmayın. Sonra yine mavi ekran alırsanız yeni oluşan dosyaları atarsınız buraya.

Temiz kurulum yaptım driverları güncelleyip tekrar kontrol edeceğim.

Sürücüleri bir sürücü bulucuyla güncellemeyin, dediğim gibi. Hatta en başta bir güncelleme yapmasanız bile olur, Windows kurulumdan sonra sürücüleri kendisi kuracaktır. Devam edip etmemesi durumunda yazarsınız.

Sürücüleri bir sürücü bulucuyla güncellemeyin, dediğim gibi. Hatta en başta bir güncelleme yapmasanız bile olur, Windows kurulumdan sonra sürücüleri kendisi kuracaktır. Devam edip etmemesi durumunda yazarsınız.

Şu an Windows güncelledi kendi kendine driver'ları aygıt yöneticisinden kontrol ettim eksik var mı diye eksik yok steam'den CS:GO oyununda çok hata alıyordum şimdi kontrol edeceğim.
IObit ile güncelledim dediğiniz yerden sonrasını okumadım. Sisteme temiz kurulum yapın, bir daha da saçma sürücü bulucu programlar kullanmayın. Sonra yine mavi ekran alırsanız yeni oluşan dosyaları atarsınız buraya.

Hocam teşekkür ederim bilgisayarım düzeldi siz temiz kurulum dediğiniz anda temiz kurulum yaptım ve Windows kendi driverlerini kurdu o andan bu ana PC açık ve oyun arka planda açık kullanımda bir sıkıntı olmadı teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Rica ederim, gözünüz aydın :)

Tek sıkıntı ekte atmış olduğum hatalı HDD kurulum yaparken biçimlendir sil dedim şimdi PC görmüyor o kadar hatalı vadesi doldu belli ki =)
Tekrardan mavi ekran aldım hata %100 olup reset attı PC.
Tekrardan mavi ekran aldım hata %100 olup reset attı PC.
Görsele bakarsanız bir de böyle şeyler olmaya başladı.
Arkadaşlar tekrardan hatalar almaya başladım oyundan atmalar vs olmaya basladı.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-04 at 16.26.52.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-04 at 16.26.52.jpeg
    134,5 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Geri
Yukarı