Lenovo Yoga 500-14|BD Laptop Kurulumu

CMLYKL

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Lenovo Yoga 500-14|BD aldım. Windows 8.1 bulunduruyordu. Eve geldim. Laptopu şarja taktım. Güç düğmesine bastım. Lenovo yazısı çıktı. Sonra dil seçeneği çıktı türkçeyi seçtim. Bilgisayarın adını sordu adını girdim. Hızlı ayarla mı kurulsun yoksa özelleştirmek istermisiniz gibi bir soru geldi. Özelleştirdim kendim özelliklerini ayarladım. Daha sonra Hazırlanıyor tarzı bir yazı çıktı. Laptop açıldı. Bilgisayarım a girdiğimde C ve D olarak iki sürücü var. Ben harddiski bölmedim. C yi 425 gb d yi ise 25 gb yapmış. D nin ismi lenovo idi. C nin ismi ise Windows8_OS. D içinde applications ve drivers adlı 2 klasör var.
C içinde Program Dosyaları(x86) içinde New Folder adlı bir klasör var ben oluşturmadım.

Kurulum yapılırken harddisk bölümlemeyi bana sorması gerekmezmiydi?
New Folder adında bir dosya bulunması normal mi?

Normal bir durum. Firmanın ayarladığı şeyler bunlar. Eğer tamamen bölümlendirme gibi şeyleri siz yapmak istiyorsanız temiz kurulum yapabilirsiniz.

Bugün Lenovo Yoga 500-14|BD aldım. Windows 8.1 bulunduruyordu. Eve geldim. Laptopu şarja taktım. Güç düğmesine bastım. Lenovo yazısı çıktı. Sonra dil seçeneği çıktı türkçeyi seçtim. Bilgisayarın adını sordu adını girdim. Hızlı ayarla mı kurulsun yoksa özelleştirmek istermisiniz gibi bir soru geldi. Özelleştirdim kendim özelliklerini ayarladım. Daha sonra Hazırlanıyor tarzı bir yazı çıktı. Laptop açıldı. Bilgisayarım a girdiğimde C ve D olarak iki sürücü var. Ben harddiski bölmedim. C yi 425 gb d yi ise 25 gb yapmış. D nin ismi lenovo idi. C nin ismi ise Windows8_OS. D içinde applications ve drivers adlı 2 klasör var.
C içinde Program Dosyaları(x86) içinde New Folder adlı bir klasör var ben oluşturmadım.

Kurulum yapılırken harddisk bölümlemeyi bana sorması gerekmezmiydi?
New Folder adında bir dosya bulunması normal mi?
kardeş bilgisayarın hayırlı olsun inşallah
bende almayı düşünüyorum da aynı modelden herhangi bir sıkıntı yaşadın mı kullanırken donanımsal yada yazılımsal ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı