Lenovo Z500 Windows 8.1 boot etme sorunu

Combo092

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar lenovo z500 laptop'um var. Aldıgımda wın8 sıngle L. yuklu sekıldeydı. Yaklasık 2-3 ay kullandım fakat epey yavaş. Şu anda da wın8.1 pro kurcam lısanslı sekılde fakat her ne sekılde denedıysem olmadı.

Pc yı usb den boot ederek yuklemeye calıstım 2.0 ve 3.0 kısmını tek tek denedım gormedı. Sonrasında Cd den denedım bu seferde ne alaka ıse driver_corrupted_expool hatası verıyor ve pc kendını yenıden baslatıyor.

1-2 kez sonrasındada normal sekılde acılıp masaustu gelıuyor. Bu konuda bılgılı arkadaslar yardımcı olabılırler mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • 8.1'i USB belleğe nasıl yazdınız?
  • BIOS ayarlarınız ne durumda ?
  • BIOS güncel mi?
  • USB'den boot için hangi yöntemleri denediniz tam olarak ?

• Windows 7 usb dvd download tool program ile yazdım ve 8.1 iso kalıbındaydı.
  • Bios'um da güncel şekildeydi.
  • Bios ayarlarına dokunmadım.
  • Aldığım anda nasılsa o şekilde change boot mode kısmı felan UEFI şeklindeydi yani.
  • Usb'den boot etmek için ise lenovo z500'lerde bulunan fan çıkış kısmının oradaki ufak tuşa basarak boot menüsünden yapmaya çalıştım ama olmadı. Boot menüsüne geldiğimde usb'yi görmedi.:(

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI kurulum yapmak için bu rehbere bakabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

UEFI kurulum yapmak için bu rehbere bakabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
IDM ile indirip en az 10 kez izlediğim bir video:)fakat yine de teşekkür ederim.(her izlediğimde de ilk andaki keyfi veriyor;))

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı