Lenovo Z5070 kasa esnemesi ve fan sesi

Nomrukan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Halihazırda 2015 yılından beri bir Lenovo Z5070 kullanıyorum. Esasen performansı "Ne öldürür ne güldürür" seviyesinde ama bu alet ben bildim bileli ısınıyor. Yani termal macunu yeni olsun, içi temiz olsun yine de oyunlarda kolayca 90 derecelere ulaşıyor. Hatta hava çıkış ızgarasının plastiği gevreyip kırıldı.
Bugüne kadar cihaz bu ısınmaya rağmen çalışmaya devam etti onda bir sorun yok lâkin geçen sene fandan bir tıkırtı sesi gelmeye başladı. Ben de gittim fanı değiştirdim. Gel gelelim ses sorunum iyileşse de tamamen kesilmedi. Aletin ekranını oynatınca, kucağıma alınca vb. fan sesi geliyor. Bugün biraz incelediğimde aletin adeta burulduğunu gördüm. Yani esnemekten öte bayağı peynir gibi yumuşak resmen. Ben aleti köşelerden kastırdıkça fan sesi geliyor. Bunun orijinali böyle değildir muhtemelen ama bu yıllarca ısınıp soğuyarak mı peynir gibi oldu yoksa kasaya rijtlik kazandıracak bir çözüm var mıdır? Çare yeni bilgisayar mı yoksa?

Düzenleme: Menteşeler sağlam, ekran sağlam. Yalnız ekranı oynatırken kasa kasılıyor. Menteşenin sertliğine karşı koyamayacak kadar yumuşamış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı