Lenovo Z510 satılmalı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2500-3000'e satılan Z510'lar ile bunun arasında RAM ve SSD farkı var. İlanları inceledim. Serbest piyasa sonuçta, istediğim fiyatı biçerim, satılır satılmaz. İnsanlar bazen 6000'e daha iyi özelliklerde ama tırıvırı marka olan bilgisayarlara para vermek yerine Lenovo gibi daha garanti ama daha düşük özelliklerdeki bilgisayarlara bu paraları veriyor. Siz belli ki piyasadan pek anlamıyorsunuz, normal. Daha geçen 6 ay evvel Lenovo T420 model çağdışından daha çağdışı olan bir bilgisayarı 2500'e sattım. Alan adam bu paralara Lenovo olmadığını, Lenovo dışında bilgisayar almak istemediğini söylemişti. Siz 6000'leri tırıvırı markalara vermeye devam edin, o sizin bileceğiniz iş. 6000 liraya hayvan gibi bir Lenovo bulun bu bilgisayarı bedavaya vereceğim.
Üslubun.

Üslubunuza dikkat edin. Sizlere bir şey sordum, saygısızca "kim ne yapsın senin bilgisayarını" falan ne oluyoruz ya. Sen kimsin ki benimle böyle konuşabiliyorsun. Hoşuna gitmediyse cevap vermez geçersin. Çattık resmen.

Lenovo diye ekstra bir kalite falan olmuyor. SSD ve RAM en fazla 600 TL fiyat arttırır, işlemci eski, ekran kartı zaten eski. Gören de Apple zannedecek. Lenovo dışında iyi markalar var, bilginiz olsun, araştırın biraz.
Parçalar 2010'dan kalma, kim ne yapsın o cihazı?
Üzgünüm ama bu cihaza 6.000TL vermek için PC parçalarından anlamayan bir çocuk olmam lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kafayla zor satarsınız Lenovo diye ekstra bir kalite falan olmuyor SSD ve RAM en fazla 600 TL fiyat arttırır işlemci eski ekran kartı zaten eski görende Apple zannedecek Lenovo dışında iyi markalar var bilginiz olsun araştırın biraz.
Aynı modelin bir önceki versiyonu olan GT645M'li z500'e sahibim :D Cihazın kasası un gibi ufalandı kırılmadık vida yuvası kalmadı. Lenovoyla ilgili kaliteden bahsetmek için ya Thinkbook almanız lazım ya da Legion. Arkadaş trollüyorsa komik ciddiyse daha komik.

Konuyu yanlış yere açmış galiba arkadaş. Doğruyu söyleyince de dinlemiyor ki. Boşa uğraşmayın kime ne dersen de o neyse odur.

2500-3000'e satılan Z510'lar ile bunun arasında RAM ve SSD farkı var. İlanları inceledim. Serbest piyasa sonuçta, istediğim fiyatı biçerim, satılır satılmaz. İnsanlar bazen 6000'e daha iyi özelliklerde ama tırıvırı marka olan bilgisayarlara para vermek yerine Lenovo gibi daha garanti ama daha düşük özelliklerdeki bilgisayarlara bu paraları veriyor. Siz belli ki piyasadan pek anlamıyorsunuz, normal. Daha geçen 6 ay evvel Lenovo T420 model çağdışından daha çağdışı olan bir bilgisayarı 2500'e sattım. Alan adam bu paralara Lenovo olmadığını, Lenovo dışında bilgisayar almak istemediğini söylemişti. Siz 6000'leri tırıvırı markalara vermeye devam edin, o sizin bileceğiniz iş. 6000 liraya hayvan gibi bir Lenovo bulun bu bilgisayarı bedavaya vereceğim.
Üslubun.

Üslubunuza dikkat edin. Sizlere bir şey sordum, saygısızca "kim ne yapsın senin bilgisayarını" falan ne oluyoruz ya. Sen kimsin ki benimle böyle konuşabiliyorsun. Hoşuna gitmediyse cevap vermez geçersin. Çattık resmen.

Evet bayağı tırıvırı marka tırıvırı laptop 2013 de çıkmış 740m den baya daha kötü.

Bir soru sorduk diye dalga geçen mi dersin, hakarete varan ifadeler mi dersin, seviyesizliğe, üslupların ucuzluğuna bakın. Bir yanlışım varsa saygı çerçevesinde "hanımefendi bu fiyata satılmaz" der geçersiniz. Resmen hakarete varan ifadeler var. Düzgün yazanları tenzih ediyorum ama çoğunluk resmen benimle alay etmeye kalkışmış. Her şeyi geçtim karşınızda bir bayan var, bu forumun en sevdiğim yönü saygı, sevgi ve üsluptu. Moderatörlerden ricam konu kilitlensin, seviyesiz terbiyesizleri kınıyorum, Allah yardımcıları olsun.
Ayriyeten bir bayanın üzerine hakarete varan ifadelerle topluca hücum eden seviyesiz yorumların silinmesini ve aklınca alay eden, dalga geçen şahısların tedbiren cezalandırılmasını talep ediyorum. Moderatörleri forum kurallarını uygulamaya davet ediyorum.
@Hielah @Emre C Lütfen konuyu kilitler misiniz? Fiyat bilgisini de silebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Hocam bende de aynı sistem var. Tek fark 12 RAM değil 8 RAM var. Ben 3000 yazdım. Talep olmazsa aşağı çekersiniz.
Güzel üslubunuz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bir soru sorduk diye dalga geçen mi dersin, hakarete varan ifadeler mi dersin, seviyesizliğe, üslupların ucuzluğuna bakın. Bir yanlışım varsa saygı çerçevesinde "hanımefendi bu fiyata satılmaz" der geçersiniz. Resmen hakarete varan ifadeler var. Düzgün yazanları tenzih ediyorum ama çoğunluk resmen benimle alay etmeye kalkışmış. Her şeyi geçtim karşınızda bir bayan var, bu forumun en sevdiğim yönü saygı, sevgi ve üsluptu. Moderatörlerden ricam konu kilitlensin, seviyesiz terbiyesizleri kınıyorum, Allah yardımcıları olsun.
Ayrıyeten bir bayanın üzerine hakarete varan ifadelerle topluca hücum eden seviyesiz yorumların silinmesini ve aklınca alay eden, dalga geçen şahısların tedbiren cezalandırılmasını talep ediyorum. Moderatörleri forum kurallarını uygulamaya davet ediyorum.
@Hielah @Emre C lütfen konuyu kilitler misiniz? Fiyat bilgisini de silebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Güzel üslubunuz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Equality? Bayanım diye üste çıkmaya mı çalışıyorsunuz? 7 8 senelik sisteme minimum 6000 diye konu açmışsınız mantıklı olmadığınızı kendinizde biliyorsunuz ne bekliyorsunuz bizden?

Equality? Bayanım diye üste çıkmaya mı çalışıyorsunuz? 7 8 senelik sisteme minimum 6000 diye konu açmışsınız mantıklı olmadığınızı kendinizde biliyorsunuz ne bekliyorsunuz bizden?
Üste müste çıkmaya çalıştığım yok. Kendimce mevcut piyasa koşullarında mantıklı olduğunu düşündüğüm bir düşüncemi herkes gibi forumda ifade ettim, kimseden bir beklentim yok. Kimseye silah zoruyla yorum attırmadım. Burası katı kuralları olan bir forum, kurallara uymakla yükümlüsünüz. Şu yorumlara bir bak, "kamera şakası mısın, kim ne yapsın bilgisayarını, enayi bulman lazım, bu kafayla işin zor.." gibi seviyesiz, düzeysiz, aşağılayıcı ifadeler yer alan birden çok yorum var. Burada ben insanların saygı çerçevesinde üslubuna dikkat ederek yorumlar yaptığını düşünüyordum. Bakarsın dersin ki, "6000 çok hanımefendi, bu fiyata satılmaz", ben de teşekkür eder geçerim. Kaldı ki bu tip bir yoruma az evvel rastladım ve teşekkür ettim. Beğenmediğin fikri, düşünceyi alay ederek, aşağılayarak, hakarete varan ifadelerle üstelik bir bayana karşı bunu yapma cesaretini kimden alıyorsunuz? Burası hergele meydanı mı? Burada yer alan saygısız ifadelerin temizleneceğine ve üyelerin cezalandırılacağına dair inancım tam, forum moderatörleri adaleti tesis etmekten geri durmaz. Siz istediğiniz kadar çırpının, isterseniz çıkın tepinin, bu saygısızlığın bir bedeli muhakkak olacaktır.
3K civarı belki satabilirsin.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Üste müste çıkmaya çalıştığım yok. Kendimce mevcut piyasa koşullarında mantıklı olduğunu düşündüğüm bir düşüncemi herkes gibi forumda ifade ettim, kimseden bir beklentim yok. Kimseye silah zoruyla yorum attırmadım. Burası katı kuralları olan bir forum, kurallara uymakla yükümlüsünüz. Şu yorumlara bir bak, "kamera şakası mısın, kim ne yapsın bilgisayarını, enayi bulman lazım, bu kafayla işin zor.." gibi seviyesiz, düzeysiz, aşağılayıcı ifadeler yer alan birden çok yorum var. Burada ben insanların saygı çerçevesinde üslubuna dikkat ederek yorumlar yaptığını düşünüyordum. Bakarsın dersin ki, "6000 çok hanımefendi, bu fiyata satılmaz", ben de teşekkür eder geçerim. Kaldı ki bu tip bir yoruma az evvel rastladım ve teşekkür ettim. Beğenmediğin fikri, düşünceyi alay ederek, aşağılayarak, hakarete varan ifadelerle üstelik bir bayana karşı bunu yapma cesaretini kimden alıyorsunuz? Burası hergele meydanı mı? Burada yer alan saygısız ifadelerin temizleneceğine ve üyelerin cezalandırılacağına dair inancım tam, forum moderatörleri adaleti tesis etmekten geri durmaz. Siz istediğiniz kadar çırpının, isterseniz çıkın tepinin, bu saygısızlığın bir bedeli muhakkak olacaktır.
Bedeli olsun korkup kaçtığımız mı var? piyasaya gram göz atmadan konu açmışsınız kendiniz bile çağ dışı dediğiniz sisteme MİNİMUM altı bin türk lirası istemeyi düşünüyorum demişsiniz ben ve çoğu arkadaşta haliyle bu konuyla dalga geçti çünkü insanlar 6500 e 6800 e sıfır 1650 li bilgisayar alabiliyor.Bir de kendinizin bile çağ dışı dediğiniz laptopun 6000 liraya satılan sıfır laptoplardan daha iyi olduğunu söylemişsin hahah. Bir de bize laf etmişsiniz piyasadan haberiniz yok galiba diyerekten dalga geçince suçlu mu olduk. Onun dışında yukarıdaki yorumunuzda her şeyi geçtim karşınızda bir bayan var demişsiniz? bayan olduğunuz için ekstra bir saygı mı istiyorsunuz?

Bedeli olsun korkup kaçtığımız mı var? piyasaya gram göz atmadan konu açmışsınız kendiniz bile çağ dışı dediğiniz sisteme MİNİMUM altı bin türk lirası istemeyi düşünüyorum demişsiniz ben ve çoğu arkadaşta haliyle bu konuyla dalga geçti çünkü insanlar 6500 e 6800 e sıfır 1650 li bilgisayar alabiliyor.Bir de kendinizin bile çağ dışı dediğiniz laptopun 6000 liraya satılan sıfır laptoplardan daha iyi olduğunu söylemişsin hahah. Bir de bize laf etmişsiniz piyasadan haberiniz yok galiba diyerekten dalga geçince suçlu mu olduk. Onun dışında yukarıdaki yorumunuzda her şeyi geçtim karşınızda bir bayan var demişsiniz? bayan olduğunuz için ekstra bir saygı mı istiyorsunuz?
Piyasaya göz attığımı belirtmiştim. 8 GB Ram'li z510'lara 5.000 lira istendiğini görünce SSD ve 12 GB Ram içeren bilgisayarıma bu fiyatı uygun gördüm. Türkiye'de ikinci el piyasası oldukça yükselmiş durumda, arabadan telefona, elektronikten giyime. Ben de hala birçok işin altından başarıyla kalkabilecek bir bilgisayar sahibiyim ve varsa alıcısı satarım, yoksa da elimde kalır, buna bu kadar tepki göstermek gerekli miydi? Burada da fikir almak amacıyla sordum sadece. Mantıksız bulduysan saygı çerçevesinde belirtirsin. ANCAK DALGA GE ÇE MEZ SİN! Dalga geçileceğini göze alarak konu açsam donanımhaberde açardım. Bu forumda dalga geçemezsiniz. Bu kadar basit. Ayriyeten şu yorumları savunuyor musunuz gerçekten? Eğer savunuyorsanız sizin bence kişisel olarak bir kadın nefretiniz var. Ben hiçbir mesajımda kadınım bana saygı gösterin demedim. Koca koca adamlar bir bayanın üzerine seviyesizce, aşağılayıcı ifadeler içeren üsluplar ile hücum ediyor. Durumun vehametini ve tek başına bir kadına nasıl yüklenildiğini gösteriyorum sadece. Yoksa kadınların her platformda erkekler tarafından baskı altığında tutulduğu, alay edildiği, bilgisiz görüldüğü herkesin malumu. Alışkınım ben, yeni bir şeyle karşı karşıya değilim. Belki bir farkındalık yaratırım diye belirttim ama karşı karşıya olduğum zihniyet "kadın olunca üste mi çıkman gerekiyor"dan öteye gidemiyor. Size ben laf anlatamam. Konuya daha fazla yazıp polemik yaratmamanızı ve forum kurallarına uymanızı tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı