LENOVO Z580 için anakart önerisi

CyberTeknisyen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo Z580 dizüstü bilgisayarım var. Anakartını değiştirmek istiyorum, daha yeni bir anakart istiyorum. Bu yüzden bu dizüstü bilgisayara takabileceğim anakartlar önerir misiniz?

Intel i5 3210M, Nvdia GT630M, Intel Graphics 4000 parçaları ile uyumlu olmalı yalnız. Şimdiden teşekkürler.

Laptop anakartı değişimi çok nadir uyumlu olmaktadır. USB portu, şarj girişi, HDMI, VGA portu, fan gibi yerler bilgisayarın kasası ile denkleşmez ve denkleşmeyen yerler kullanılamaz. Ayrıca çoğu dizüstü bilgisayarlarda işlemci, ekran kartı gibi ana parçalar anakarta gömülü ve lehimlidir.

Lenovo Z580'in üst revizyona ait anakartları bulunmamakta. Olsa bile o kasaya uyumlu olmayacaktır. Sadece işlemcinizi, RAM'inizi ve SATA (mSATA dahil) aygıtlarınızı yükseltebilirsiniz. İşlemci olarak i7 3630QM tavsiye ederim. Fiyat performans olarak güzel bir ürün. Yaşadığınız şehire göre 2. el olarak sahibinden yada letgodan bulabilirsiniz.

Lenovo Z580 de bulunan Gt630M ekran kartı içinde aynı şey geçerli sanırım.
Bende ekran kartını değiştirmek istiyordum.
MXM Slotlu olması gerekiyormuş ama öyle bi seçeneğim yok sanırım.

Grafik işlemciniz anakart PCB'sine BGA şeklinde gömülüdür. Yükseltilmesi mümkün değildir.

Evet dahili olduğu için değişiklik yapılamıyor fakat bir diğer seçenekte harici olarak düşündüm.
İşlemcinin sıkıntı yaratabileceği darboğaz yapabileceğini düşünmekteyim.
Msi Gtx 1060 harici ekran kartı ve 500 w power supply ile birlikte pci express mini portu kullanarak wifi bloke edip yerine takacaktım.
Gtx 970 ekran kartı ile yapanlarda gözle görülür bir şekilde performans artışı yakalayanlar var videoları mevcut
2x8 gb 1600 mhz ram
500W power supply
Ekran kartı 1060 olduğunu düşünürsek
Bağlantı aparatları ile birlikte 2000-2400 arasında fiyat çıkıyor.
1060 ekran kartı kullanılan laptoplar 5-6 bin tl den aşağı değil bu yönden bakınca kârlı
Laptopu yanımda taşıdığım için masaüstü toplamak işime gelmiyor açıkcası o yüzden böyle bir yönteme başvurdum.
Varolan sistemim ile Gta 5 ‘i en düşük ayarda bile olsa oynadım.
Doom oyununun yeni versiyonunu düşük ayarda oynayabiliyorum.
Sniper ghost warrior 3 aynı şekilde
Fifa 2018 çok yüksek donanım istemese bile onuda açıyor.

i5 3210M işlemciniz varken e-GPU hayallerine hiç girmeyin. GT 1030 taksanız bile darboğaz sorunu yaşayacaksınız. GTX 1060 falan alıp paranızı çöpe atmayın. Ayrıca işlemci güçlü olmadığı sürece ve ekran 1080P ve üstü olmadığı sürece e-GPU işinden mümkün mertebe uzak durun.

İ7 3632QM işlemcili laptop’a Gtx 970 takıp performans alması benim kafamı kurcalamadı değil onunda ekran çöznürlüğü max 1366x768 pixel

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı