Lens hiç rahat değil

richy

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX5700XT Nitro+ SE
i5-9600K
8x2 3200Mhz 16 GB Ram
512 GB SSD
2 TB HDD
Corsair K55 Klavye
Corsair M55 Mouse
Logitech G435 kulaklık
Meslek
Öğrenci
Dün gece lens kullanmaya başladım, takmayı öğrendim bu sabahdan itibaren yaklaşık 8 saat taktım ve sonlara doğru bulanık görmeye başladım en başta da iyi değildi.
Sonra yanlış göze taktım karıştırdım dedim herhalde değiştirdim lensleri. Şu anda gözüm de ve hiç rahat hissetmiyorum net göremiyorum gözlük çok daha iyiydi.

tecrübesi olan arkadaşlar cevap versin, alışkın olmadığım için mi yoksa bir problem mi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ters takmış olabilir misin?
Düz taktığımdan eminim kontrol ediyorum.

Doktorla konuştum tekrar muayene olacağım ve orda takacaklar bakalım. Alışma süreci vs. olmaz gözlükten daha net görürsün lensle dedi bende bulanık bir sorun var.

Ben yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Uzağı net göremiyorum. İlk taktığımda çok rahat hissettmistim sanki gözümde yok gibiydi ve herseyi net görmeye başlamıştım. Sadece takıp çıkarırken zorlanıyordum. Belli bir saatten sonra bulanık görmeye başlayabilirsiniz yada ilk zamanlarda kuruma olabilir biraz lens suyu gözüne damlatırsanız rahatlatır diye düşünüyorum. Birde yönleri var eğer ters taktıysanız batma yapabilir. (3 yıldır kullanıyorum bazen ben bile ters takıyorum)

Herkesin göz yapısı farklı olduğu için bana tam uyan lens sende rahatsızlık verebilir.
Eline geçen her fırsatta denemek için doktorundan lens iste. Çoğu doktorda sana verebileceği aylık veya günlük lens bulunuyor. 3-5 marka istemen tavsiyemdir.
Kullandığın lens suyu da önemlidir. O kadar önemli değil ama gözünü çok yakıyorsa değiştirebilirsin.
Cooper Vision marka lens suyu kullanıyordum. Acuvue marka lens suyuna geçince göz yanmalarım yok oldu neredeyse.
Ben lens takmaya ilk başlayacağım zaman doktor bir marka vermişti. Markayı hatırlamıyorum. Onun yanında annemin kullandığı lens modelinden de almıştık. O lenste annem rahat etse de ben günü çıkartamıyordum. Başka markalar deneyerek gözüme uygun olanı bulmuştum.
Lensin gözde göze değişen tek şeyi rahatlığı da değil.
Gece görüşü, Uzun süre taktıktan sonra bulanıklık, kuruluk vb. gibi faktörler de gözden göze değiştiği için doktorundan lens iste.
Lafı biraz doladım ama konu bundan ibaret.

Ters takmış olabilir misin?
Ters takarsa gözünü açamaz. Batar.

İlk başlarda bulanık görmen normal. 2-3 gün sonra sanki gözümde yokmuş gibi hissediyordum ben.
2-3 güne düzelir mi dersin şuan doktora gittim numaraları kontrol etti doğru kendi taktı hatta gene de gözlüksüz gibi görüyorum bence hiç konforlu hissetmiyorum şuan..

Farklı marka lens denedin mi?
Bende ilk taktığımda çok rahat değildi ama 1-2 gün sonra gözümde yokmuş gibiydi.

Dün gece lens kullanmaya başladım, takmayı öğrendim bu sabahdan itibaren yaklaşık 8 saat taktım ve sonlara doğru bulanık görmeye başladım en başta da iyi değildi.
Sonra yanlış göze taktım karıştırdım dedim herhalde değiştirdim lensleri. Şu anda gözüm de ve hiç rahat hissetmiyorum net göremiyorum gözlük çok daha iyiydi.

tecrübesi olan arkadaşlar cevap versin, alışkın olmadığım için mi yoksa bir problem mi var?
Alışmadığınız için olabilir. 8 saat kısa bir süre.

Alışmadığınız için olabilir. 8 saat kısa bir süre.
Şuan da çıkardım mecbur rahatsız oldum bilgisayara doğru düzgün bakamadım. Lens şirketini aradım hatalı ürün olması mümkün değil gözleriniz ilerlemiş olabilir vs. Dedi. Bugün muayene oldum sol gözüm 2 den 2.50 dediler 0.50 o kadar farkeder mi bilmiyorum doktor bile almasanda olur dedi ama.
Alışmaktan dolayı yaşıyorsam bu sorunları mecbur 1 hafta kör kör gezecem galiba.
Ancak çok kişiye soruyorum kuzenim ve bir doktor tanıdık dahil takar takmaz farkı anlarsın çok iyi olur diyorlar.

Geri
Yukarı