Lens kullanmak mantıklı mı?

Zenff

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 19 yaşındayım ve 2 gözümde de görme bozukluğu var sol gözüm 2 sağ gözüm 2.5 derece miyop ve astigmat ta var. Şu an gözlük kullanıyorum ama maske yüzünden gözlük sürekli buğulanıyor ve artık gözlük kullanmaktan da sıkıldım lens almayı düşünüyorum. Biraz internetten bakınıp bilgi sahibi olmak istedim fakat herkes farklı bir şey söylemiş. Sizce optik lens kullanmak mantıklı mı? Gözlüge göre ne gibi zorlukları ya da kolaylıkları var. Kullanmış kişilerin deneyimlerini ve marka tavsiyelerini bekliyorum, son olarak da internetten lens alırken nelere dikkat etmeliyim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bende gözlük kullanıyorum ve lens zor bir iş. Banyoya girerken çıkarıyorsun, özel suyuna koyuyorsun, yatarken çıkarıyorsun yine özel suyu var ona koyuyorsun. Zahmetli iş yani.
Ayrıca ben buğu işini anti fog bezler var. Ondan alarak çözdüm sayılır. Bazen az da olsa buğulanıyor ama işimi görüyor

Öncelikle merhaba. 19 yaşındayım ve 2 gözümde de görme bozukluğu var sol gözüm 2 sağ gözüm 2.5 derece miyop ve astigmat ta var. Şu an gözlük kullanıyorum ama maske yüzünden gözlük sürekli buğulanıyor ve artık gözlük kullanmaktan da sıkıldım lens almayı düşünüyorum. Biraz internetten bakınıp bilgi sahibi olmak istedim fakat herkes farklı bir şey söylemiş. Sizce optik lens kullanmak mantıklı mı? Gözlüge göre ne gibi zorlukları ya da kolaylıkları var. Kullanmış kişilerin deneyimlerini ve marka tavsiyelerini bekliyorum, son olarak da internetten lens alırken nelere dikkat etmeliyim. Şimdiden teşekkür ederim.

Lens kullanıyorum. Doktor kontrolunde sıkıntı yoksa ve temizliğe dikkat ederken kullanınca bir sıkıntı çıkmıyor. Lensten sonra nedense bir özgüven geldi başlamanı tavsiye ederim. Uğraşırım dersen.

Başta tak çıkar yaparken zorluk yaşarsın biraz,onun dışında gayet kullanışlı ve rahat. Sadece kullanım süresi geçtikten sonra kullanman göz dereceni arttırabilir. 1 lensin ortalama ömrü 1 aydır.

Geri
Yukarı