Lens kullanmak zararlı mı?

svjzib

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 22 yaşındayım bu zamana kadar hep gözlük kullandım göz numaramın büyümesi durunca lazer ile çizdirmeyi düşünüyorum ameliyat zamanım gelene kadar lens kullansam bir zararı olur mu lens kullanma diyen bir çok kişi var.

22 yaşındaki birinin göz numarasını büyüdüğünü sanmıyorum. Kontrol ettirdiniz mi?
Büyüyor hocam maalesef. 2 senede benim numaralar da artmış sağ göz 2,75, sol göz 2,25 olmuş. Burun ameliyatı olduğum için 5-6 ay gözlük takamayacağım benim de lens kullanmam gerekiyor. Yatarken falan takıp çıkarmada sürekli göze temas olacağı için pek sağlıklı olduğunu da düşünmüyorum ama mecbur.

Büyüyor hocam maalesef. 2 senede benim numaralar da artmış sağ göz 2, 75, sol göz 2,25 olmuş. Burun ameliyatı olduğum için 5-6 ay gözlük takamayacağım benim de lens kullanmam gerekiyor. Yatarken falan takıp çıkarmada sürekli göze temas olacağı için pek sağlıklı olduğunu da düşünmüyorum ama mecbur.

Lens zararlı değil 6 aydır kullanıyorum günlük düzenli tak çıkar yaptıktan sonra hijyene dikkat ettikten sonra gözlüğe dönmek istemeyeceksin lens en iyi seçenek bana göre göz çizdirme sakıncalı ileride tekrarlıyor ve komplikasyon oluşuyor yani yan etki gözlük hem estetik açıdan hem de konfor açısından iyi değil en iyi seçenek lens şu an için.

Bence gözlük en sağlıklısı lens tavsiye etmiyorum.
Kullanmayı beceremeyenler tavsiye etmiyor genelde.

Lens zararlı değil 6 aydır kullanıyorum günlük düzenli tak çıkar yaptıktan sonra hijyene dikkat ettikten sonra gözlüğe dönmek istemeyeceksin lens en iyi seçenek bana göre göz çizdirme sakıncalı ileride tekrarlıyor ve komplikasyon oluşuyor yani yan etki gözlük hem estetik açıdan hem de konfor açısından iyi değil en iyi seçenek lens şu an için.

Kullanmayı beceremeyenler tavsiye etmiyor genelde.

Lens kullanırken çok dikkatli olmanız gerek yoksa çok çabuk enfeksiyon kapıyor gözleriniz, ve hayatı kısıtlayan bir olay bence. Ayrıca lens kullanan çoğu kişide göz kızarması ve göz kuruması şikayeti var.

Geri
Yukarı