Letgo Dolandırıcılığı

BurakGG

Hectopat
Yer
Kadirli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar;
Başımdan geçenleri kısaca özetleyeyim:
22/04/2021 tarihinde telefonumu satmak için bir adamla buluştum. Adama telefonu verdim ve adam bana parayı EFT ile yollayacağını söyledi. Para hesabıma gelmemişti. 3 gün resmi tatil diyerekten beklemeye koyuldum.
Geldi 26/04/2021 tarihi. Para halen daha hesabımda değil. Adamla konuştum ve EFT'yi iptal edip bana nakit olarak dönmesini talep ettim. Anlaştık.
Sonraki gün(27/04/2021) saat 17 dolaylarında (bankalar 16:30'da kapanıyor) EFT'yi iptal ettiğini ve parayı nakit olarak vereceğini söyledi. Şahıs parayı vermeye gelmedi.
28/04/2021 tarihinde de adam gelmedi.
Bugün(29/04/2021) tarihinde artık adama yalvardım paramı yolla diye ama yine nafile.

Bu adamı şikayet edeceğim orası kesin ama birkaç sorum var:
-Adam ile Letgo'daki konuşmalarımızı düzen takıntım olduğundan sildim. Ben bu cihazı bu adama sattığımı nasıl kanıtlarım? (Letgo'ya mail attım fakat geri dönen olmadı.)
-Adamın ismi, soyismi, resmi bende. Sadece bunlarla polise gitsem yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Para almadan ürünü vermeniz sizin hatanız. 2.el de ürünü ona sattığınızı kanıtlayamazsınız çünkü elinizde kanıt yok sözleşme yok. Ama yine de polise bir gidin derim.

Bu devirde nasıl bu kafayla ticaret yapabiliyorsunuz şaşırıyorum. Bağıra bağıra gelin beni dolandırın demişsiniz. Gerekli mercilere şikayet etseniz bile adam ifadesinde ben parayı elden verdim dese hak talep edemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı