Letgo dolandırıcısı tarafından dolandırıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size yardımcı olacak biri (Dayı , amca, abi) ile polise gidin suç duyurusundan sonra dava açıp üstüne tazminat bile alırsınız çok rahat mesajları silmeyin keşke benim başıma gelseydi böyle insanlardan bedava para almak çok hoş oluyor.
Birazcık baskı görsün önemli değil, ailedir neticede. Sonradan başkalarından öğrenirlerse daha kötü olur.

Ayrıca fotoğrafı silin, boş yere ceza almayın Sosyal'den.
Banada böyle kabe–hacı–hoca fotoğraflı satıcı çok denk gelmişti. Hatta adam uğraşıp, telefon numarasına bağlayıp dini içerikler paylaştığı Facebook hesabı bile açmıştı. Sonra dolandırıcı olduğu anlaşıldı. Böyle kişileri din ile ilişkilendirmemek gerekir.

17 yaşındaki arkadaşın durumu ailesine
anlatmasını söylüyorum, ama ailesi önceden uyarmış zaten. Bence yinede anlatsın.

Bugün birlikte gittik ilçe emniyet müdürlüğüne. Nitelikli dolandırıcılık ve dini değerlere hakaretten ihbarda bulunurken nüfus cüzdanı sordular. Yaşı tutmadığı için ailesiyle gelmesini istediler. Ama olayın ciddiyetinden dolayı ve ailesine söyleyemeyeceğini söylediğimiz için kefil olabilecek yakın tanıdık biriyle gelebileceğini söylediler. Yarın birlikte yeniden gideceğiz.

Telefon numarası hala duruyorsa bu numara ve fotoğraflarla birlikte suç duyurusunda bulununuz. Telefon numarası sayesinde kolaylıkla bulunur bence şahıs.

Bugün birlikte gittik ilçe emniyet müdürlüğüne. Nitelikli dolandırıcılık ve dini değerlere hakaretten ihbarda bulunurken nüfus cüzdanı sordular. Yaşı tutmadığı için ailesiyle gelmesini istediler. Ama olayın ciddiyetinden dolayı ve ailesine söyleyemeyeceğini söylediğimiz için kefil olabilecek yakın tanıdık biriyle gelebileceğini söylediler. Yarın birlikte yeniden gideceğiz.
Tazminat davası ile 15000 TL alabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı