Çözüldü Letgo siparişinin kargo mesajı gelmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana Yurtiçi Kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no.sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü aptallık ettim. Önceki satıcı benimle anlaşmasına rağmen başkasına sattığı için bir tık sinirliydim ve bunu görünce aptal gibi atladım. Sıfır yazdığını bile sonradan fark ettim. Ben kendi suçumu sonuna kadar kabul ediyorum zaten.
Geçmiş olsun. Satan kişinin profilinde farklı konumlar kullandığını görüyorum, son derece şüpheli. Şu an satıcı cevap veriyor mu?

Satıcının bir ürünü Kocaeli'nde, bir ürünü Sakarya'da ve Ekran Kartı da Ankara'da. Sizi bilmem ama ben %99 dolandırıcı olduğunu düşünüyorum. Satıcıyı polisle tehdit edip kargo takip no'sunu alın.

Satıcının bir ürünü Kocaeli'nde, bir ürünü Sakarya'da ve Ekran Kartı da Ankara'da. Sizi bilmem ama ben %99 dolandırıcı olduğunu düşünüyorum. Satıcıyı polisle tehdit edip kargo takip no'sunu alın.

Öyle yaptım. Bekliyorum. Kendisini WhatsApp'dan aradığımda çalıyor yani internete bağlı fakat normalden aradığımda ulaşılamıyor diyor. Sanırsam WhatsApp'a özel numara çıkarmış. Kafayı yemek üzereyim nasıl bu kadar aptal olabilirim.

Geçmiş olsun o para gitti gider. Daha önce çok alım satım yaptım ilk defa oldu demişsin, her şeyin bir ilki vardır. Herhangi bir şey de yapamazsın. İşte bunlar yüzünden Letgo her adımda para göndermeyin diye uyarı yapıyor. Sen suçlamamışsın ama bir de böyle şeyler yüzünden uygulamayı suçlayan da var.

Geçmiş olsun. Satan kişinin profilinde farklı konumlar kullandığını görüyorum, son derece şüpheli. Şu an satıcı cevap veriyor mu?
Kendisine yazdım fakat hala cevap vermedi. Yaklaşık bir saat önce cevap vermişti yoğunluk dolayısıyla kargolar gecikiyor diye. Dolandırıcı olmadığına inanmak istiyorum çünkü geç de olsa bir cevap veriyor. İstese para transferi yaptığım gün kargoya vermek yerine beni engelleyebilirdi. İnanmak istiyorum sadece.

Kendisine yazdım fakat hala cevap vermedi. Yaklaşık bir saat önce cevap vermişti yoğunluk dolayısıyla kargolar gecikiyor diye. Dolandırıcı olmadığına inanmak istiyorum çünkü geç de olsa bir cevap veriyor. İstese para transferi yaptığım gün kargoya vermek yerine beni engelleyebilirdi. İnanmak istiyorum sadece.
Artık taktikler gelişti, hemen engellemiyorlar.

Letgo da 3 tane ürün koydum sonra satıldı bir sıkıntı çıktı tekrar geri iade aldım falan tek söyleyeceğim şey şu 2. El hiçbir eşya, malzeme almayın ve satmayın ev, araba hariç.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı