Çözüldü Letgo siparişinin kargo mesajı gelmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana Yurtiçi Kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no.sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir hesaptan kendisiyle iletişime geçtim ve kartın İstanbul'dan yola çıktığını söyledi. Uygulama konumu ise Ankara olarak gözüküyor. Sordum sebebini bana kapalı olduğumuz için tüm şehirlere kargo ile gönderim yapmayı amaçlıyoruz dedi. Adres bilgilerini vs. aldım. Sıktıntı olan kargonun adıma kayıtlı hiçbir kargo olmadığını söylemesi. Yoksa inanın kimseyi suçlamayı bende istemem. İnatla kargo takip numarasını istiyorum iade talep ediyorum diğer mesajlara bakıyor benim attıklarıma bakmıyor. Böyle saçma bir iş olamaz cidden.

Pek çok satıcı müşterilere köle gibi davranmaktan ziyade size ihtiyacım yok, ürünü al ya da defol havası takınır. Bu yüzden insanlar esnaf yerine büyük firmalara yönelmekte zaten. Böyle bir durum olabilir. Size iyi davranmak ve bir ürün aldınız diye sürekli olarak açıklama yapmak zor geliyordur. Suç sizin değil, yapacak bir şey yok bi kere güvenmişsiniz bekleyin.

Pek çok satıcı müşterilere köle gibi davranmaktan ziyade size ihtiyacım yok, ürünü al ya da defol havası takınır. Bu yüzden insanlar esnaf yerine büyük firmalara yönelmekte zaten. Böyle bir durum olabilir. Size iyi davranmak ve bir ürün aldınız diye sürekli olarak açıklama yapmak zor geliyordur. Suç sizin değil, yapacak bir şey yok bir kere güvenmişsiniz bekleyin.

Yakın çevre de herkes sizin gibi konuştu şu işten bir sağ salim sıyrılsam paranın bir kısmını ihtiyacı olan birine veya çocuğa vereceğim cidden. Kartın kendisi gelirse ne ala zaten.

Aslında başka bir hesaptan ürünü almak istediğinizi ama bir forumda 3 gündür eline ulaşmayan ve kargo bilgisi göndermediğinize dair yazılar gördüğünüzü söyleyen ve bu yüzden güvenemediğine dair bir mesaj atsanız. Belki farklı bir laf alabilirsiniz ağzından

Aslında başka bir hesaptan ürünü almak istediğinizi ama bir forumda 3 gündür eline ulaşmayan ve kargo bilgisi göndermediğinize dair yazılar gördüğünüzü söyleyen ve bu yüzden güvenemediğine dair bir mesaj atsanız. Belki farklı bir laf alabilirsiniz ağzından

Yaptım. Neden iade taleplerini yanıtlamıyorsunuz internette hakkınızda öyle bir yorum okudum dedim yoğunluk nedeniyle kargolar gecikiyor ve teslimat süreleri uzuyor, Kargoya verildikten sonra 3 iş günü içinde elinize ulaştıktan sonra 7 gün içinde iade hakkınız var yazdı. Anlamadığım olay eskiden bayağı bayağı yazardı şimdi mesajları görmüyor bile. Ben mi fazla darladım yoksa bu mu kendini uyanık sanıyor çözemedim. İnşallah kargonun hatasıdır da ben yanılıyorumdur.

Yaptım. Neden iade taleplerini yanıtlamıyorsunuz internette hakkınızda öyle bir yorum okudum dedim yoğunluk nedeniyle kargolar gecikiyor ve teslimat süreleri uzuyor, Kargoya verildikten sonra 3 iş günü içinde elinize ulaştıktan sonra 7 gün içinde iade hakkınız var yazdı. Anlamadığım olay eskiden bayağı bayağı yazardı şimdi mesajları görmüyor bile. Ben mi fazla darladım yoksa bu mu kendini uyanık sanıyor çözemedim. İnşallah kargonun hatasıdır da ben yanılıyorumdur.

Bekle bakalım dostum. Bugün de gelmezse yarın polise gideceğini söylersin. Cevap yazmazsa da gidersin polise şikayetçi olursun. Elinde IBAN tel no vs bir sürü şey var anında bulurlar.

Bekle bakalım dostum. Bugün de gelmezse yarın polise gideceğini söylersin. Cevap yazmazsa da gidersin polise şikayetçi olursun. Elinde IBAN tel no vs bir sürü şey var anında bulurlar.

Dükkanının adresine kadar var o dert değil. İnanın parasını da geçtim. Bu işte ilk kez dolandırılmak farklı oluyor sanırsam dün yerimde duramıyordum bacaklarımdaki kan alev olmuştu sinirden içim balon gibi şişiyordu sanki kafese tıkılmışım da elimden bir şey gelmiyormuş gibi. Yoksa tüküreyim parasına başımızın gözümüzün sadakası olsun der geçerim. Böyle boş işlerle uğraşmak canını sıkıyor insanın.

Dükkanının adresine kadar var o dert değil. İnanın parasını da geçtim. Bu işte ilk kez dolandırılmak farklı oluyor sanırsam dün yerimde duramıyordum bacaklarımdaki kan alev olmuştu sinirden içim balon gibi şişiyordu sanki kafese tıkılmışım da elimden bir şey gelmiyormuş gibi. Yoksa tüküreyim parasına başımızın gözümüzün sadakası olsun der geçerim. Böyle boş işlerle uğraşmak canını sıkıyor insanın.

Çok haklısın anlayabiliyorum. Umarım sorunsuzca çözülür işin. Geç olsun güç olmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı