Letgo'da dolandırıldık

Katılıyorum. Zaten sonuçlanmasa bile ne kaybedersin ki? Ben "şikayet etme sonuç alamazsın"cıları anlamıyorum et şikayetini sonuçlanmayınca seni hapse atacak halleri yok, fakat adam hakkında 100 kişi daha şikayet ederse (yani her dolandırdığı bir şey olmaz deyip susmak yerine şikayet ederse) savıcılık illa bir şeyler yapacaktır.

En iyi ihtimalle sorguda itiraf ettirebilirler. Kaşarlanmış dolandırıcı ise işler sakata gelebilir, her yolu biliyor çünkü böyleleri yıllardır her ay 2-3 kişiyi ucuz Playstation satıyorum diye çarpıyorlar. Ama çoluk çocuksa basit, 2K için yapan acemi olabilir.

Davayı açacaksın, kağıtlar evine ulaşacak. Ailesinin haberi yoksa onların da haberi olacak. Yalvaracak sana iptal etmen için. Tehdit ederse bir de varya mis mis 😎
Savcılık uğraşmıyor artık böyle şeylerle. Gün öyle bir gün ki, şikayetin yanında delili de istiyorlar. İspatı sana yaptırıyorlar. Hem adam sahte kimlik kullandıysa veya sıkıntılı bir mahallede yaşıyorsa 20 tane dava aç adamı bulamazlar. Saklanır yani zaten bu tür insanların sabıkası kalabalıktır LetGo davasından mı korkacak? Bunlar az çakal değildir kimbilir ne kadar bu işlerden sorgulandı artık işi öğrenmişlerdir. Yani zor hocam. Çok zor, o kargo firmasından görüntüyü kendisinin alması lazım. Onla da uğraşmazlar 😀

Savcılığa gitmezsen seni daha çok öperler kardeşim. Hakkını aramazsen büyük kerizsin, kusura bakma.

Ekran kartını kutusu ile satışa çıkarmışsa boyut farkı delil teşkil edebilir.

Hocam küçücük modem kutusu ile göndermişler.
Kargoya yüksek ihtimalle bu modem kutusu ile gidildi.

Savcılık uğraşmıyor artık böyle şeylerle. Gün öyle bir gün ki, şikayetin yanında delili de istiyorlar. İspatı sana yaptırıyorlar. Hem adam sahte kimlik kullandıysa veya sıkıntılı bir mahallede yaşıyorsa 20 tane dava aç adamı bulamazlar. Saklanır yani zaten bu tür insanların sabıkası kalabalıktır LetGo davasından mı korkacak? Bunlar az çakal değildir kimbilir ne kadar bu işlerden sorgulandı artık işi öğrenmişlerdir. Yani zor hocam. Çok zor, o kargo firmasından görüntüyü kendisinin alması lazım. Onla da uğraşmazlar 😀
Ben her kazıkladığım kişi dava açmayıp koyun gibi ağlasa ben de korkmazdım. Demek istediğim anladınız mı?

Benim bisikletimle uğraştılar. Kamera görüntülerini verdim tabi. bir de satıcı ile randevulaştım 😎
Hocam küçücük modem kutusu ile göndermişler.
Kargoya yüksek ihtimalle bu modem kutusu ile gidildi.
Al sana kanıt.

Ben her kazıkladığım kişi dava açmayıp koyun gibi ağlasa ben de korkmazdım. Demek istediğim anladınız mı?

Benim bisikletimle uğraştılar. Kamera görüntülerini verdim tabii. Bir de satıcı ile randevulaştım 😎

Al sana kanıt.

Kanıt yerine geçerse sıkıntı yok o zaman?

Kötü insanlar iyiler sesini çıkarmadığı için bu kadar cesaretli. Hakkını ara! Koyun olma.
Kanıt yerine geçerse sıkıntı yok o zaman?
Ya kardeşim sen şikayetini yap, bişey çıkmasa bile en azından elinden geleni yapmış olursun.

Kötü insanlar iyiler sesini çıkarmadığı için bu kadar cesaretli. Hakkını ara! Koyun olma.

Ya kardeşim sen şikayetini yap, bir şey çıkmasa bile en azından elinden geleni yapmış olursun.

Tamam hocam.
@Recep Baltaş emniyete elimde kargo poşeti HDD konuşmalar ile gitmem yeterli mi?

Benim bisikletimle uğraştılar. Kamera görüntülerini verdim tabi. bir de satıcı ile randevulaştım 😎
Açsın tabi hakkını arasın ben demek istdiğinizi gayet iyi anladım ama hüsran ile sonuçlanması büyük ihtimal onu söyledim. Bisiklet mevzusunu da biliyorum konusunu açmıştın. Hakkını arasın, ama bulacağına da çok ümitlenmesin.

Gönderdiğin paranın açıklama kısmına ne yazdığın önemli, eğer ekran kartı ve işlemci için yapılan ödeme yazdıysan, savcılığa gideceksin, şikayette bulunacaksın, onu çağırırlar gerekirse polis ile zorla getirirler sonuçta uğraşırsın ama paranı alırsın. Parayı gönderdiğin resmi evrakta bir şey yazmıyorsa sıkıntı yaşarsın. Bunda da tek yapabileceğin şey yazışmalarınız var ise yazışmaları savcıya vermen olacaktır.

Geri
Yukarı