Letgo'da dolandırıldım

Dava açamazsınız belki, açsanızda bir şey olmaz ama savcılığa suç duyurusunda bulunursanız kartın bozuk olduğu da belli olduğuna göre, adam dolandırıcılıktan ceza alır ve sabıkasına işler. Herkes bunu yapsaydı şu an dolandıramazdı. Herkes boş ver ne uğraşacağım dediği için aynen devam ediyor hayatına.

Dava açamazsınız belki, açsanızda bir şey olmaz ama savcılığa suç duyurusunda bulunursanız kartın bozuk olduğu da belli olduğuna göre, adam dolandırıcılıktan ceza alır ve sabıkasına işler. Herkes bunu yapsaydı şu an dolandıramazdı. Herkes boş ver ne uğraşacağım dediği için aynen devam ediyor hayatına.
Bilgisayarcıdan ikinci el ekran kartı satın alıp da bozuk çıktığı için savcılığa suç duyurusunda bulanların konularını okudum, hem de onlarca. Fatura olmadığı için takipsizlik kararı çıkıyor ve ilgilenmiyorlar. Faturasız alışveriş sonuçta.

Bilgisayarcıdan ikinci el ekran kartı satın alıp da bozuk çıktığı için savcılığa suç duyurusunda bulanların konularını okudum, hem de onlarca. Fatura olmadığı için takipsizlik kararı çıkıyor ve ilgilenmiyorlar. Faturasız alışveriş sonuçta.
Kamera kaydıyla oradan alındığı belli olmuyor mu, onunla da mı ilgilenmiyorlar?

Kamera kaydıyla oradan alındığı belli olmuyor mu, onunla da mı ilgilenmiyorlar?
Çok okudum hocam çok. Kanunen bir hakkım yok maalesef. Polise gitsem bile bilgisayarcı, yaptığı 10 dakikalık furmark testini gösterip "ben satarken sorunsuzdu" diyerek işin içinden kurtulur. Böyle oluyor zaten. İşte bu şekilde fırınlanmış kartları satıyorlar ve bir ay geçmeden kartlar insanların elinde kalıyor. O yüzden mutlaka hiçbir etiketi sökülmemiş ve ilk sahibi olduğuna dair faturası olan en az 3-4 saat furmark testi yapılmış kart almak lazım. Kaldı ki o bile riskli. Zaten öyle ekran kartını yüksek fiyattan satıyorlar. Gidip sıfırını alsan daha mantıklı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı