Letgo'da ekran kartı sattığım kişi 1 hafta sonra iade istiyor

mjesus

Decapat
Yer
İstanbul
Geçen hafta Çarşamba günü Letgo üzerinden 2.5 yıl garantili RTX 3060 ekran kartı sattığım kişi bugün bana mesaj atarak RX 570'den düşük performans verdiğini ekranda yırtılmalar olduğunu ve ekran kartını garantiye vereceğini aksi bir sonuç çıkarsa kartın parasını iade istediğini söyledi. Alıcı gelmeden 1 saat önce FurMark'ı açtım ve kartı evimde gelip görerek test ederek benden aldı. Parayı iade almayacağımı ekran kartı bendeyken bir sorun olmadığını sorunun yazılımsal olabileceğini ama yine de garantiye gönderebileceğini söyledim. Sizce sorun kimde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta Çarşamba günü Letgo üzerinden 2.5 yıl garantili RTX 3060 ekran kartı sattığım kişi bugün bana mesaj atarak RX 570'den düşük performans verdiğini ekranda yırtılmalar olduğunu ve ekran kartını garantiye vereceğini aksi bir sonuç çıkarsa kartın parasını iade istediğini söyledi. Alıcı gelmeden 1 saat önce FurMark'ı açtım ve kartı evimde gelip görerek test ederek benden aldı. Parayı iade almayacağımı ekran kartı bendeyken bir sorun olmadığını sorunun yazılımsal olabileceğini ama yine de garantiye gönderebileceğini söyledim. Sizce sorun kimde?

Kendi gelmiş her şeyi kontrol etmiş garantisi de var göndersin sakın kabul etmeyin.

Ortada herhangi bir sözleşme yok, kendisi gelip kendi rızası ile test ederek almış ve alışveriş sonlanmış. Bu saatten sonra hiçbir zorunluluğunuz yok içiniz rahat olsun.

Garantisi varsa yetkili servisiyle halledebilir işini. Siz kurumsal bir satıcı veya üretici değilsiniz, aranızda herhangi bir satış sözleşmesi de yok sanırım bu durumda iade almak gibi bir yükümlülüğünüz yok. Hele ki önce canlı canlı test etmişsiniz ve fonksiyonları tam olarak teslim etmişsiniz. İade almak bu durumda sizin insiyafinizde.

İkinci el alışverişte iade en fazla 1 gün içinde olur. Aklı başına 1 hafta sonra mı geldi? Geldiğinde kartı test ettiyse iade etmek zorunda değilsiniz.

Geçen hafta çarşamba günü Letgo üzerinden 2.5 yıl garantili RTX 3060 ekran kartı sattığım kişi bugün bana mesaj atarak RX 570'den düşük performans verdiğini ekranda yırtılmalar olduğunu ve ekran kartını garantiye vereceğini aksi bir sonuç çıkarsa kartın parasını iade istediğini söyledi. Alıcı gelmeden 1 saat önce FurMark'ı açtım ve kartı evimde gelip görerek test ederek benden aldı. Parayı iade almayacağımı ekran kartı bendeyken bir sorun olmadığını sorunun yazılımsal olabileceğini ama yine de garantiye gönderebileceğini söyledim. Sizce sorun kimde?

İade almayın eleman kendını akıllı sanıyor herhalde.

Bir çakallık sezdim gibi ama hadi hayırlısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı