Letgo'da ikinci el telefonda iade olur mu?

Kadir008

Centipat
Arkadaşlar, 600 TL'ye telefon sattım. Alan arkadas memnuniyetle telefonu görerek aldı. Kamerasında toz var dedim. Onun içi açılıp temizlenmesi gerekiyor, dedim. "tamam, sorun yok." dedi hattını takıp arama yaptı, test etti, paramı aldım, ticaret bitti. 1 hafta sonra bana dolandırıcı diyor, bozuk telefonu sattın falan diyor. Kamera bulanık, arama yapılamıyor falan diyor. Bu arada telefon yurt içi kayıtlı. Dolandırıcı demeye basladı. 2. elde iade olur mu? Yani bir sıkıntısı varsa ertesi gün arayabilirdi. 1 haftada mı fark etti bunu?

Bir hafta süre geçmiş sizin bir sorumluluğunuz yok engelleyin geçin ikinci el sitelerinden alanlar bunu göze alarak alışveriş yapıyor zaten.

2.elde malın kusurlarını belirtmiş isen mesajlar duruyor ise oda kabul edip almıştır. Benim kendi düşüncem 2.elde iade olmaz çünkü milletce uyanık bir milletiz ne yapacağımız belli olmuyor.

Hocam böyle sitelerde aman dikkat edin sattığınız kişilere. Telefonda bilgi milgi bırakmayın. Sizin sorunuza gelecek olursak. Telefonu satarken bi belgeye imza atılsın "Ürünün sağlam olarak teslim aldım" gibisinden. "Teknik olarak çıkabilecek arızasından satıldığı gün itibariyle herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum." O zaman ortada bir belge olacak ve adamın ne size dolandırı demeye hakkı olacak ne de bir mahkeme durumunda haksızlığı ortada olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı