Letgo'da küfürden dava açılır mı?

Küfürden içeri girilse ülkede dışarda adam kalmaz bu kadar dert etmeyin zaten 16 yaşındaymışsınız dava etse bile uzlaşmaya gider hadi gitmedi diyelim özel mesajdan yazdığınız için ve yaşınız küçük erteleme alırsınız hiç dert etmenize gerek yok adam da size küfür etmiş zaten.

Küfürden içeri girilse ülkede dışarıda adam kalmaz bu kadar dert etmeyin zaten 16 yaşındaymışsınız dava etse bile uzlaşmaya gider hadi gitmedi diyelim özel mesajdan yazdığınız için ve yaşınız küçük erteleme alırsınız hiç dert etmenize gerek yok adam da size küfür etmiş zaten.

Ama ben ailemin en ufak şeyden haberi olmasını istemiyorum.

Küfürden içeri girilse ülkede dışarıda adam kalmaz bu kadar dert etmeyin zaten 16 yaşındaymışsınız dava etse bile uzlaşmaya gider hadi gitmedi diyelim özel mesajdan yazdığınız için ve yaşınız küçük erteleme alırsınız hiç dert etmenize gerek yok adam da size küfür etmiş zaten.

Bu da doğru zaten hapishaneye girmez konu sahibi ama hagb olur veya tazminat öder.

Dava ettimi bilmiyorum ama yine de deneyeceğim.

Dediğinizi yaptım bana avukat kuzenime yazdım yarın seni ararlar karakoldan dedi bende yapma vs dedim bana ekran kartını hediye et geri çekim şikayeti dedi bende inanacağım geri çektiğine dedim sözüme inacaksın dedi inanmalı mıyım yarın bana mutlaka ulaş yarından sonra şikayetimi geri çekemem dedi ama öncesinde şikayet geri çekilmiyor dedi doğru mudur?
Adam şikayet etmeyecekse de bu zeki arkadaşın @mrht1234
berbat tavsiyesi üzerine, adam sizin yazdıklarınızı şikayet edecek. Hiçbirşey yokmuş ortada adama cevap vermeseymişsiniz.

Açılabilir. 16 yaşında olmanız, sizi yasalardan muaf kılmaz. Sınırlı ceza ehliyetiniz var. Dava ve uzlaştırma aşamalarına velinizle birlikte katılırsınız.

Karşılıklı küfür söz konusuysa ve karşılıklı şikayet varsa, takdir hakimdedir. TCK 129'a göre ceza 1/3 oranında azaltabilir veya kagb verebilir.

Tanımadığınız birine küfür falan etmeyin. Sosyal medyada insanları kışkırtıp, hakaret davaları açarak geçinen insanlar var. Bu işin şakası yok.
böyle kansızlar mevcut. sıkı sosyal medya kullanıcıları log tutmayan vpn veya tor kullanmalı.

Dava ettimi bilmiyorum ama yine de deneyeceğim.

Dediğinizi yaptım bana avukat kuzenime yazdım yarın seni ararlar karakoldan dedi bende yapma vs dedim bana ekran kartını hediye et geri çekim şikayeti dedi bende inanacağım geri çektiğine dedim sözüme inacaksın dedi inanmalı mıyım yarın bana mutlaka ulaş yarından sonra şikayetimi geri çekemem dedi ama öncesinde şikayet geri çekilmiyor dedi doğru mudur?

Hiçbir şey vermeyin.

Dava öncesinde uzlaştırma safhası var. Savcı dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderecek. 1 ay içerisinde uzlaştırma görevlisi sizi arayacak. Uzlaşma görüşmesinde "Hatalı davrandım. Ama o da hatalı davrandı, bana küfür etti. Kabul ederse, özür dilemek istiyorum. Davada ısrarcı olursa, ben de karşı şikayette bulunmak zorunda kalacağım" diye belirtin. Davada ısrarcı olursa; cezai ehliyetiniz olsa da yaşınız küçük olduğu ve daha evvel sabıkanız olmadığı için; hakim, zaten en fazla hükmün açıklanmasının geride bırakılmasına karar verecektir. Yani aynı suçu denetim süresinde işlemezseniz, herhangi bir ceza almazsınız. Sabıka kaydınız da hiç olmaz.

Geri
Yukarı