Letgo'da küfürden dava açılır mı?

Karşı taraf iyi niyetli değil. Sizin paniğinizden faydalanmaya çalışıyor. Öte yandan şikayetçi olursa, ailenizin haberi olacaktır. O yüzden önce davranıp, ailenize durumu anlatın. Küfür etmek, hatalı ve yanlış bir şey. Ama karşı tarafın tavrı da kabul edilir gibi değil. Aileniz size anlayışla yaklaşacak, şantaja boyun eğmenizi onlar da istemeyecektir.

İşin kanuni tarafına gelirsek; hiçbir hakim yaptığından pişmanlık duyan 16 yaşındaki bir gence ceza vermez. En fazla hükmün açıklanmasının geride bırakılması kararı verir. Bu karar, genelde pişman olan ve sabıka kaydı yüzünden geleceği olumsuz etkilenmesi istenmeyen taraflara verilir. Ama ondan önce uzlaştırma safhasında genelde problem çözülür. Karşı taraf sizinle tekrar iletişim kurarsa, özür dileyin. Uzlaşma her safhada mümkün. Şikayetçi olsa da uzlaştırma esnasında, kovuşturma (dava) aşamasında da uzlaşabilirsiniz.

Arkadaşlar dün bana yarın seni karakoldan ararlar dedi bende geri çekme imkanın var mı şikayeti dedim ekran kartını ver şikayetimi geri çekeceğim demişti bende tamam dedim bugünde geri çekilmiyormuş evine mahkeme kağıdı gelir bugün yarın dedi ama kimse aramadı beni bugün sizce gözümü korkutmak istiyor olabilir mi @Silinen üye

Arkadaşlar dün bana yarın seni karakoldan ararlar dedi bende geri çekme imkanın var mı şikayeti dedim ekran kartını ver şikayetimi geri çekeceğim demişti bende tamam dedim bugünde geri çekilmiyormuş evine mahkeme kağıdı gelir bugün yarın dedi ama kimse aramadı beni bugün sizce gözümü korkutmak istiyor olabilir mi @Silinen üye
Beni etiketlemenize gerek yok, konuyu öne çıkarabilirsiniz. :)

Yok öyle bir şey! 🧐 Trollüyor veya korkutmaya çalışıyor sanırım.

Şikayet, şikayete bağlı suçlarda her safhada geri çekilebilir. Geri çekilemiyormuş diye bir şey yok. Ayrıca şikayet yapıldıktan sonra hemen mahkeme celbi gelmez. Savcı suça dair makul şüphe varsa, dosya hazırlar ve uzlaştırma bürosuna yollar. Uzlaştırma evresi soğuma evresi denilen süreden sonra (1 ay) başlar. Ortada bir şikayet falan olduğunu sanmıyorum. İrtibatı kesin, pazarlık falan da yapmayın.

Yok öyle bir şey! 🧐 trollüyor veya korkutmaya çalışıyor sanırım.

Şikayet, şikayete bağlı suçlarda her safhada geri çekilebilir. Geri çekilemiyormuş diye bir şey yok. Ayrıca şikayet yapıldıktan sonra hemen mahkeme celbi gelmez. Savcı suça dair makul şüphe varsa, DOS'ya hazırlar ve uzlaştırma bürosuna yollar. Uzlaştırma evresi soğuma evresi denilen süreden sonra (1 ay) başlar. Ortada bir şikayet falan olduğunu sanmıyorum. İrtibatı kesin, pazarlık falan da yapmayın.

Bende aynı öyle düşünüyordum engelledim teşekkürler beni tedirginlikten kurtardığınız için bu arada adı (emre uğurlu Gaziantep şahinbey vatan mahallesi) size de böyle bir şey yaparsa diye yazdım veya hack işiyle uğraşan arkadaşlar 😀😀

Geri
Yukarı