Letgo'daki ilginç satıcı

Konu ile alakası yok belki ama espri ile de olsa bahsi geçmiş ve uzun zamandır dile getirmek istiyordum, yazayım rahatlayım.
Türkçe kurallarına uyulması iyi güzel de, hiçbirimiz ayaklarımızı uzatmış, elimizde kahvemiz ile burada bulunmuyoruz. İnsanlara belki bir faydamız olur diyerek, otobüslerde, metrolarda, mesai saatleri içerisinde yaratabildiğimiz kısacık zaman aralıklarında apar topar yazılmış mesajlar ile bulunuyoruz. Üstelik bunu her hangi bir karşılık beklemeden yapıyoruz, sitenin varoluşunu devam ettiriyor olması da büyük ölçüde buna dayanıyor.
Şu an geçerli ceza sisteminin birçok kullanıcıyı üyelik silme aşamasına getirmiş olduğunu, bu insanların üyeliğimi nasıl kaldırabilirim şeklindeki sitemlerini, bizim kimseye eyvallahımız yok gardaş, girmezsiniz olur biter dercesine verilmiş moderatör cevaplarını da gözlemliyorum.
Belirttiğim gibi yazım kurallarına tabi ki uyulsun fakat hem hatayı yapanı hemde cevap gelmesini belkide dört gözle bekleyen başlık sahibini mağdur eden bir sistem ile de sağlanmasın bu.

Evet ya, ben de iPhone alıcaktım ikinci el olarak Letgo'dan ilanlara bakıyordum, bir arkadaş düşük kaliteli bir fotoğraf koymuştu. Fotoğraf içinde de Cydia mevcuttu. Sordum arkadaşa, cihazda Jailbreak bulunuyor mu diye. "O ne lan?" şeklinde bir geri dönüş yaptı ben de, internetten mi aldınız ilanı yoksa telefonu başka birisi mi kullanıyordu diye sordum. "Memurum lan ben *ngut kelimelerine dikkat et yakarım seni" şeklinde bir geri dönüş alıp engel yedim. Oluyor öyle şeyler. Takmamak gerek:)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-03-01-23-03-15-443_com.abtnprojects.ambatana.png
    Screenshot_2019-03-01-23-03-15-443_com.abtnprojects.ambatana.png
    80,9 KB · Görüntüleme: 151
  • Screenshot_2019-03-01-23-03-09-167_com.abtnprojects.ambatana.png
    Screenshot_2019-03-01-23-03-09-167_com.abtnprojects.ambatana.png
    90,2 KB · Görüntüleme: 160
  • IMG_20190301_231136.jpg
    IMG_20190301_231136.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı