Levovo B560 kasasına delik açmak

altotziki

Hectopat
Daha fazla  
Eski bilgisayarım olan Levovo B560 marka modelli dizüstü bilgisayarımın soğutmasının yeterli olmadığını düşündüm ve ardından sokme işlemine başladım. Söktükten sonra fark ettim ki egzoz fanının hava alma yerinde yetersiz boşluk olduğunu ve kasanın içerisine hava girişlerinde yetersizlik gördüm. Ardından matkap yardımıyla teker teker delikler açtım ve hava filtresini söktüm;

1645881440863.jpg

Hava filtresini söktükten sonra hava delikleri açtım;

1645881440895.jpg

Son hali böyle;

1645881440879.jpg

Harici ekran kartının soğutma bloğunun üzerinde yer alan kasa plastiğini deldim;

1645883228799.jpg

Ardından söktüğum bilgisayarımı geri taktım, egzoz fanını deldiğim kısımın son hali böyle;

1645883228779.jpg

Sonrasında kullanmadığım laptop soğutucumu taktım(önceden işe yaramıyordu, şimdiyse 3 derece fark ediyor).

Laptop soğutucu: Addison ANC-505 5*Mavi Led Fan 2*Usb 6 Farklı Kademe Ayarı 15"-17" Notebook Soğutucu Stand : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Not: Testin kısa olmasına aldanmayın. Sadece Edge web tarayıcısı açıkken 80 dereceleri görüyordum.
80 dereceleri aşan sıcaklıklardan, bu işlemi yaptıktan sonra en fazla 67 dereceleri gördüm.

Prime95 Test sonuçları ve Sıcaklık değerleri;

1645883548494.png

Herkese iyi Sosyaller!

Hava filtresi sonra geri takıldı mı? Takılmadıysa çok toz çeker laptop.

Son kasa resminde delik açılmamış bir yer var, eğer hava filtresi orayı da görüyorsa oraya da delik açılabilir.

O filtre çıkmasından sonra 3 ay da bir toz birikmesi sıkıntısı yaşayacaksınız hocam.

Tozlu ortamda değilim ama yine de olabilir. Bunu göze aldım yoksa bilgisayar yanacak sıcaklıktan :)
Hava filtresi sonra geri takıldı mı? Takılmadıysa çok toz çeker laptop.

Son kasa resminde delik açılmamış bir yer var, eğer hava filtresi orayı da görüyorsa oraya da delik açılabilir.

O kasanın tasarımı hocam. Orada hava filtresi vardı onu söktüm.

O kasanın tasarımı hocam. Orada hava filtresi vardı onu söktüm.

O biraz "tozlu" bir manevra olmuş, modifikasyonda bunlar da hesaba katıldıysa ve önlem alındıysa sorun yok tabii.

Geri
Yukarı