Kasamın tamamını modifiye etmek

Daha fazla  
Merhabalar ben Ömer, ben kasamı modifiye etmek istiyorum ama malzemeleri nereden temin edeceğimi bilemiyorum. Modifiye Malzemecisi diye bir site buldum fakat buradakiler biraz pahalı yurt dışından ya da Türkiye'den bu malzemeleri nereden daha ucuza bulabilirim ? @bülent batman yardımcı olur musunuz ?

Birkaç sorum olacak, kabloları nasıl renklendirebilirim ve ekran kartına GPU bloğu olmadan sıvı soğutmayı bağlayabilir miyiz ? Bağlarsak nasıl bağlarız ve püf noktaları nelerdir?

Bilgisayar_7858800.jpg

Modifiye edeceğim Dark N10 kasam.

Gereken malzemeler;

1. CPU bloğu
  2. Sıvı
  3. Sert hortum
  4. Rakor
  5. Rezervuar
  6. Pompa (ne olduğu açıklarsanız sevinirim)
  7. Flowmeter (ne olduğunu açıklarsanız sevinirim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ben Ömer, ben kasamı modifiye etmek istiyorum ama malzemeleri nereden temin edeceğimi bilemiyorum. Modifiye Malzemecisi diye bir site buldum fakat buradakiler biraz pahalı yurt dışından ya da Türkiye'den bu malzemeleri nereden daha ucuza bulabilirim ? @bülent batman yardımcı olur musunuz ?

Birkaç sorum olacak, kabloları nasıl renklendirebilirim ve ekran kartına GPU bloğu olmadan sıvı soğutmayı bağlayabilir miyiz ? Bağlarsak nasıl bağlarız ve püf noktaları nelerdir?

Eki Görüntüle 219051

Modifiye edeceğim Dark N10 kasam.

Gereken malzemeler;

1. CPU bloğu
  2. Sıvı
  3. Sert hortum
  4. Rakor
  5. Rezervuar
  6. Pompa (ne olduğu açıklarsanız sevinirim)
  7. Flowmeter (ne olduğunu açıklarsanız sevinirim)
Şuni bilin ki en az 3000 tl'yi gözden çıkarmalısınız.

Dark N10 modifiye edilecek bir kasa değil bence, onu modifiye etmek yerine alın kendiniz en baştan bir şeyler yapın. Olanı değiştirmektense en baştan yapmak daha kolay olacaktır. Aynı zamanda her kasanın dik durmasını sağlayan, destek aldığı belirli bölmeleri vardır bu bölmelerden birini keserseniz kasa dik durmaz, yamulur. Bunları dikkate alarak girişmelisiniz.

Parçalar için aliexpress gibi siteleri de kullanabilirsiniz.

Merhabalar kardeşim. Kasa harici sistem özelliklerini de tam olarak belirtirsen iyi olur. Kasa modlamak kolay iş değildir. En az 1500 TL gözden çıkarman lazım. Talha ağabeyin fikri neler? ;) (Yakın bir arkadaşınım) :)

Bende Zalman Z3 PLUS kullanıyorum. Bunu düşük bütçe ile nasıl modifiye ederim? Yani LED veya Sticker gibi. Bana yardım edersen memnun olurum.
Kasanın içine led veya RGB ledler koyabilirsin. Sticker içinde satılan siteler var. Biraz araştırırsan bulabilirsin. Seninki ufak dokunuşlar yapmak diğer tabirle. Konuyu açan arkadaşlar üst seviye bir modifiye istiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı