Lexar NM610 üretim hatası

redexe7

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba, 2 hafta önce aldığım Lexar SSD'ye pasif soğutucu takacaktım ve
kağıdını çıkardığımda bir şey fark ettim. Üzerinde 4 tane olması gereken bellek/çip adlı şey 2 tane var ve 2 yer boş gözüküyor ve belli ki oralara 2 tane daha gelmesi lazım. Aşağıya fotoğrafı bırakıyorum bilen birisi varsa yardımcı olabilirse sevinirim. Yarın garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Not: Bir de SSD boştayken 48 derecede çalışıyordu ve ilk gün geldiğinde direk sağlığı %99'a düştü bu olay ile ilgisi olduğunu düşünüyorum sizin düşünceleriniz neler?
9078892920656D0BBB094435B47A27C2.jpg

Kullanılan bellek modülüyle alakalı bir durum, muhtemelen sorun yoktur.

İnanın birçok video izledim ve modeller tamamen benimki ile aynı, ve hepsinde o gördüğünüz 4 tane şeyden 4 tane var ve benimkinde 2 tane var, ayrıca 2 boş yerde sanki oraya bir şey konması lazımmış gibi bir yer gözüküyor. İlk günden %99'a düşmesinden ve sıcak çalışmasından şüphelenmiştim zaten.

İnanın birçok video izledim ve modeller tamamen benimki ile aynı, ve hepsinde o gördüğünüz 4 tane şeyden 4 tane var ve benimkinde 2 tane var, ayrıca 2 boş yerde sanki oraya bir şey konması lazımmış gibi bir yer gözüküyor. İlk günden %99'a düşmesinden ve sıcak çalışmasından şüphelenmiştim zaten.

Sıkıntı yok. Derece normal.

İnternette izlediğiniz modellerin kapasitesi de sizinkiyle aynı mı?

İnternette izlediğiniz modellerin kapasitesi de sizinkiyle aynı mı?
Evet aynı.
1610484544730.png

Bıraktığım fotoğrafta gördüğünüz gibi 500GB ve benimki de 500GB ama benimkinde sağdan birinci ve üçüncü bellekler yok, adamda 4 tane var.
Sanırım milyonda bir olabilen bir şey bana denk geldi şaka gibi :D

Son düzenleme:

Bahsettiğiniz bellek modülleri üretimde montajı unutulacak parçalar değiller, söylediğim gibi farklı modül kullanımından boş bırakılmıştır. Üretim hatası olsaydı diski kullanamazdınız.

Bahsettiğiniz bellek modülleri üretimde montajı unutulacak parçalar değiller, söylediğim gibi farklı modül kullanımından boş bırakılmıştır. Üretim hatası olsaydı diski kullanamazdınız.
Valla çok şaşırdım sağolun yardımınız için kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olmaz yani? yük altında 62 derecelere falan çıkıyor o zaman da hızları düşürüyor read 1100/1300 civarı oluyor write 500/1000 arası oluyor bu normal mi acaba? Vaat ettiği değerler 2100read/1600write

Evet aynı.
Eki Görüntüle 832684

Bıraktığım fotoğrafta gördüğünüz gibi 500GB ve benimki de 500GB ama benimkinde sağdan birinci ve üçüncü bellekler yok, adamda 4 tane var.
Sanırım milyonda bir olabilen bir şey bana denk geldi şaka gibi :D

4x125'lik modül yerine 2x250'lik modüller tercih edilmiş olabilir. O PCB sadece 500GB'lik SSD üretiminde kullanılmıyor sonuçta. Her üretim aynı şekilde olmuyor bazen.

Vallahi çok şaşırdım sağ olun yardımınız için kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olmaz yani? Yük altında 62 derecelere falan çıkıyor o zaman da hızları düşürüyor read 1100/1300 civarı oluyor write 500/1000 arası oluyor bu normal mi acaba? Vaat ettiği değerler 2100read/1600write.

İyi sıcaklıklar.

Geri
Yukarı