LG 22MK 400H Gaming monitör incelemesi

Öncelikle şunu söylemeliyim ki monitörü bir ay boyunca kullandım.

Teknik Özellikler

• Yenileme Hızı: 75 Hz
  • Gecikme Süresi: 1 ms
  • Senkronizasyon Teknolojisi: AMD FreeSync
  • Boyutu: 21.5"
  • Panel Tipi: TN
  • Bağlantılar: DVI, HDMI.
  • Çözünürlük: 1920*1080 (FHD)

Ghosting ve Ölü Piksel

Monitörde az miktarda Ghosting var, ölü piksel çıkmadı.

Olumsuz Yönleri

Display Port bağlantısı yok, sadece D-Sub (DVI) ve HDMI bağlantısı var, ghosting çıktı.

Olumlu Yönleri

Düşük bütçeyle 75 Hz 1 ms olması beni mutlu etti, güzel bir özellik. Ayrıca TN panel olması pek sorun değil.

Görseller

lg.jpg

lg 2.jpg

lg 3.jpg

Sonuç

LG zaten kaliteli bir marka, monitör beni memnun etti, tek sıkıntısı Ghosting. Onun dışında, düşük bütçesi olanlar PowerBoost gibi markaların monitörleri yerine bunu tercih edebilir. Fiyatını hak ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.5 sene olacak alalı, ekranımda değişik değişik çizgiler var. Son 1-2 haftadır kendini kapatıp açmaya başladı kendisi. Bakalım ne kadar dayanacak. Bu dönemde bu fiyatı hak etmiyor bence. Ben aldığımda fiyatı uygundu.

Benimkinde mi sorun vardı lakin görüş açısı 1 derece falan olduğundan dolayı iade etmiştim ben. Doğrudan bakmadığım sürece özellikle siyahlar çok kötü gözüküyordu.

Benimkinde mi sorun vardı lakin görüş açısı 1 derece falan olduğundan dolayı iade etmiştim ben. Doğrudan bakmadığım sürece özellikle siyahlar çok kötü gözüküyordu.

Bende öyle bir sorun yok. Ve monitörü Technopat'takilerin önerisiyle aldığım için, TN panelin doğrudan bakılmayınca renklerinin değiştiğini bilerek almıştım.

Hepsinin öyle olduğunu zannetmiyorum. Şu an kullandığım monitör de TN panel lakin 22MK400H' a kıyasla çok güzel görüş açısı var. O monitör bozuktu büyük ihtimalle.

TN panellerin de kalitelisi mevcuttur tabi, LG 22MK400'ü kullandım ben 1 sene. Görüş açısı dediğiniz gibi düşük, yani bu bi bozukluk değil panelinden dolayı böyle. IPS'e geçtiğim için mutluyum, keşke ilk alırken direkt IPS alsaymışım.

Geri
Yukarı