İnceleme LG UltraGear 24GN65R-B Monitör

Merhaba. Yaklaşık bir ay önce ASUS VG24VQR modelini satın almıştım. Cihazı ghosting sebebiyle garantiye gönderdim ve iade kabul edildikten sonra LG UltraGear 24GN65-R modelini aldım. Öncelikle cihaz hakkında bilgi vereyim:
-23.8 inç Full HD IPS panel
-144 Hz
-1ms GtG gecikme süresi (GtG olması büyük bir artı.)
-FreeSync Premium
-HDR

Şimdi gelelim deneyimlerime ve gözlemlerime:
-Öncelikle monitörde pivot özelliği yok, bu sizin için çok önemliyse başka modellere yönelmenizi tavsiye ediyorum. Ama cihazın VESA desteği olduğu için çok da kafaya takılacak bir şey değil bence.
-Ghosting yok gibi bir şey. UFO testini ve Valorant testini aşağıya bırakıyorum. Valorant'ta özellikle karanlık bir yerde test ettim ve can sıkıcı bir görüntüyle karşılaşmadım.
-Cihazda HDR da var. Renkleri çok daha canlı bir şekilde gösteriyor, benim hoşuma gitti. Aşağıya bırakıyorum karşılaştırmasını.
-Monitörün menüsü gayet sade ve joystickle kontrol edildiği için kullanması kolay.
-Cihazda DisplayPort, HDMI ve kulaklık girişi var. Windows ayarlarında ve monitörün kontrol panelinde ses çıkışıyla alakalı ibareler bulunuyor ancak cihazda hoparlör yok, bunun yanına bir de hoparlör almanız gerekecek.
-Cihazda Crosshair ekleme desteği de bulunuyor. Bunun etik olup olmadığından emin değilim ancak eklemişler işte, Sniper kullanırken açabilirsiniz.
-Ekranın renkleri doğru gösterip göstermediğinden emin olmak için iPhone 11'in ekranıyla kıyasladım ve renk doğruluğunda bir sorun olmadığını gördüm.

Valorant karanlık bölge testi: IMG_0330
Daha iyi anlaşılsın diye 240 FPS'le çektiğim UFO ghosting testi: IMG_0336

İncelemem bu şekilde. Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• photo1682210600.jpeg
    photo1682210600.jpeg
    93,5 KB · Görüntüleme: 494
  • photo1682210595 (5).jpeg
    photo1682210595 (5).jpeg
    82,9 KB · Görüntüleme: 446
  • photo1682210595.jpeg
    photo1682210595.jpeg
    85,8 KB · Görüntüleme: 397
  • photo1682210595 (1).jpeg
    photo1682210595 (1).jpeg
    94,5 KB · Görüntüleme: 418
  • photo1682210595 (3).jpeg
    photo1682210595 (3).jpeg
    90,2 KB · Görüntüleme: 452
  • photo1682210595 (2).jpeg
    photo1682210595 (2).jpeg
    103,7 KB · Görüntüleme: 468
  • HDR açık.png
    HDR açık.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 456
  • photo1682210595 (4).jpeg
    photo1682210595 (4).jpeg
    179,9 KB · Görüntüleme: 521
  • photo1682210944.jpeg
    photo1682210944.jpeg
    95,4 KB · Görüntüleme: 459
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam ürünü bende aldım çok memnunum.

Ancak açıklamada pivot yok demişsiniz ama pivot var monitörü dik yapabiliyorsunuz.

Ek olarak eğer NVIDIA ekran kartınız varsa monitörde Adaptive Sync özelliğini açabiliyorsunuz daha sonra da NVIDIA Denetim Masası'ndan G-Sync uyumluluğunu açıyorsunuz ve G-Sync uyumlu kullanabiliyorsunuz.
Bunu normalde sitede yazmamışlar ama uyumlu monitör.

Çok memnunum monitörden kalitesi çok iyi.

Selam ürünü bende aldım çok memnunum.

Ancak açıklamada pivot yok demişsiniz ama pivot var monitörü dik yapabiliyorsunuz.

Ek olarak eğer NVIDIA ekran kartınız varsa monitörde Adaptive Sync özelliğini açabiliyorsunuz daha sonra da NVIDIA Denetim Masası'ndan G-Sync uyumluluğunu açıyorsunuz ve G-Sync uyumlu kullanabiliyorsunuz.
Bunu normalde sitede yazmamışlar ama uyumlu monitör.

Çok memnunum monitörden kalitesi çok iyi.

Merhaba. Hâlâ monitörü kullanıyor musunuz? Herhangi bir sıkıntı çıkardı mı? Ayrıca ghosting yok değil mi? En takıldığım şey ghostingtir. Teşekkür ederim.

LG UltraGear 24GN650-B olan modeli kullanıyorum memnunum fakat oyunlardaki görüntü kalitesi bana yetmemeye başladı + kırılmalar çok canımı sıkıyor. 2K'da belki biraz düzelir diye düşünüyorum. Aklımda LG UltraGear 27GR75Q-B var. Ekran kartım 4070

LG UltraGear 24GN650-B olan modeli kullanıyorum memnunum fakat oyunlardaki görüntü kalitesi bana yetmemeye başladı + kırılmalar çok canımı sıkıyor. 2K'da belki biraz düzelir diye düşünüyorum. Aklımda LG UltraGear 27GR75Q-B var. Ekran kartım 4070.

G-SYNC Adaptive Sync desteği yok mu? Kırılma olmaması lazım.

Cihazda HDR da var. Renkleri çok daha canlı bir şekilde gösteriyor, benim hoşuma gitti. Aşağıya bırakıyorum karşılaştırmasını.

HDR ozelligi olmasi cok buyuk + cunku biraz daha ugrasmis oluyorlar monitorle.
Hocam inceleme için elinize sağlık fakat bir iki şey söyleyeyim. Cihazda HDR yok sayılır. Bu monitörlerde HDR10 dedikleri aslında HDR Ready diğer adıyla Fake HDR'dır. Yalnızca HDR sinyalini algılayabiliyor anlamına gelir. HDR butonunu aktif edebilirsiniz. Ancak HDR ile alakali herhangi bir kapasitesi yok.

Full HD ready gibi düşünebilirsiniz.
Daha iyi anlaşılsın diye 240 FPS'le çektiğim UFO ghosting testi: IMG_0336
Ghosting testini yanliş yapmışsınız hocam. Kamera ufoyu takip edecek. Yani kamerayı ekrana yaklaştıracaksınız ve ufo ile birlikte sağa kaydıracaksınız. Ya o şekilde vidoe paylaşırsınız ya da kare kare videoyu izleyip iyi bir karenin görüntüsünü alıp onu paylaşırsınız.

Videodaki titremeler ve resimdeki birden fazla ufo, ghosting testini yanlıs yapmanizdan kaynaklı.

Monitöre gelirsek... 2023 yılında çıkmış ve henüz herhangi bir teknik bilgisi yok. Rica etsem servis menüsünden panel bilgisini öğrenebilir misiniz? Bu sayede monitörün gerçek teknik özellikleri hakkında pek çok bilgiye ulaşabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı