LG 24GN650 monitörde Netflix HDR desteği var mı?

Lordwingard

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, LG 24GN650 model monitörüm var bildiğiniz gibi HDR10 destekliyor. Ekran kartım da GTX 970. HDMI kablosuyla bağlantı kurarak HDR'yi aktif ettim. YouTube'da mesela artık destekleyen videolarda çözünürlük ayarlarında HDR yazıyor. Fakat Netflix'te HDR'yi kullanabiliyor muyum bilmiyorum, aktif olup olmadığını da anlayamadım. GTX 1050 ve üstü ekran kartlarında oluyor diye bir haber okudum o da aşırı saçma geldi ama galiba benim GTX 970 yetmiyor Netflix'te HDR açmaya :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantı hızı iyi mi?
HDMI kablonun mu? Zaten GTX 970'de sadece HDMI 2.0 ile HDR açılıyormuş, ilk başta DisplayPort takılıydı HDR'yi açamadım. HDMI takınca açıldı. Yani HDMI 2.0'ların da kendi aralarında hız farkları oluyorsa bilmiyorum, ama desteklemese hiç HDR'yi aktif etmemesi gerekmez mi? Youtube'da aktif çalışıyor mesela. Biraz önce Disney Plus'ta da baktım onda da HDR'yi görmüyor.

Yok hocam. İnternet için sordum. Dediğiniz gibi HDMI 2.0 ve üstü ile HDR açabilirsiniz. Fakat Netflix biraz farklı. Dediğiniz gibi 1050 ve üstü için gözüküyor. Elbette 970 daha güçlü fakat bu olay uygulama kaynaklı. AMD tarafında ise RX 400 serisi ve üstü olarak gözüküyor. 970 ise çoğu yerde benim RX 470'den daha iyi.

Yok hocam. İnternet için sordum. Dediğiniz gibi HDMI 2.0 ve üstü ile HDR açabilirsiniz. Fakat Netflix biraz farklı. Dediğiniz gibi 1050 ve üstü için gözüküyor. Elbette 970 daha güçlü fakat bu olay uygulama kaynaklı. AMD tarafında ise RX 400 serisi ve üstü olarak gözüküyor. 970 ise çoğu yerde benim RX 470'den daha iyi.
Pardon yanlış anlamışım, internet hızım 50mbit. Bir heves monitördeki HDR'yi test edeyim dedim ekran kartımın desteklemeyeceği hiç aklıma gelmemişti. Disney ile ilgili bir bilginiz var mı acaba? Destekleyen ekran kartlarıyla ilgili bir şey bulamadım internette ama galiba o da desteklemiyor benimkini, HDR yazısı çıkması gerekiyor sanırım bende çıkmıyor. Neyse sağlık olsun, cevap için teşekkürler :)

Disney Plus daha yeni. Onun da eksikleri var.

Geri
Yukarı