LG 24GN650 vs Dell S2422HG

Bütçe
1500TL - 1700TL
Yani LG 23GN650-B bu fiyatta alınır mı yoksa diğer 2 monitörden birisi mi? Arkadaşlar düzgün bir cevap lazım, ona göre annemle konuşup sipariş vereceğim bu akşam.
@LaMorte monitörler konusunda bilgili. Size yardımcı olacağını düşünüyorum aktif olunca.

Hocam oyun elbette oynayacağım ama çok değil. IPS panelde VGA'ya göre daha iyi diye biliyorum.

Hocam LG olan da IPS panel.

Hocam kusura bakmayın :D ben de monitör satın alacaktım da o sırada Acer markasını inceliyordum kafam karıştı yanıt verirken.
Dell olan monitör LED teknolojisi. Tavsiyem LG alın 144 Hz de gayet yeterli olacaktır.

Diğer 2 monitörden birisi mi? Arkadaşlar düzgün bir cevap

Bu arada, ışık sızması sadece aşırı karanlık ortamlarda ve sadece siyah olan sahnelerde çok az gözüküyormuş. Zaten tüm curved monitörlerin sıkıntısı bu.

Yani o duruma pek takılmazsanız attığınız Dell modeli de iyidir.

Ha yine de IPS öneririm, o canlılık bir başka oluyor.

Dell S2422HG modelini kullanıyorum alma sebebim 165 Hz olması idi. Hem oyun hem film için başarılı daha ucuz fiyata aldım ama şu an alsam IPS panel tercih ederim.

@RPM @Uzumaki Kaneshi Hocam ben 144 FPS'yi zor alıyorum 165 benim için zaten fazlaydı. Ben LG olanı alacağım gibi şu anda. Ekran kartım çok kötü GT 710 o bana sorun çıkartır mı? Oyuna falan girdiğimde Hz'yi düşürürüm yırtılma olmasın diye ama onun haricinde uyumsuzluk performans kaybı gibi sorunlar yaşatır mı?

@RPM @Uzumaki Kaneshi Hocam ben 144 FPS'yi zor alıyorum 165 benim için zaten fazlaydı. Ben LG olanı alacağım gibi şu anda. Ekran kartım çok kötü GT 710 o bana sorun çıkartır mı? Oyuna falan girdiğimde Hz'yi düşürürüm yırtılma olmasın diye ama onun haricinde uyumsuzluk performans kaybı gibi sorunlar yaşatır mı?
Hayır sorun yaşamazsın.

Tamam arkadaşlar çok teşekkür ederim yardım için. ☺️
Hayır sorun yaşamazsın.

Hocam ben LG'yi alınca 1920x1080 kullanacaktım ama benim bilgisayarda o çözünürlük gözükmüyor. Monitörden mi, ekran kartında mı kaynaklı acaba? Monitörüm 18 inç.

1636482326660.png

Son düzenleme:
Tamam arkadaşlar çok teşekkür ederim yardım için. ☺️

Hocam ben LG'yi alınca 1920x1080 kullanacaktım ama benim bilgisayarda o çözünürlük gözükmüyor. Monitörden mi, ekran kartında mı kaynaklı acaba? Monitörüm 18 inç.

Eki Görüntüle 1210462
Eski monitörlerde bu tip sorunlar oluyor driver sorunu muhtemelen. Nvidia denetim masasından özel çözünürlük oluşturabilirsin.

Geri
Yukarı