LG-24GN65R-B 1080p monitörü 1440p yaparsak sorun olur mu?

zvack

Hectopat
Makaleler
1
Monitör
LG-24GN65R-B
Merhaba arkadaşlar LG-24GN65R-B 23.8” 144Hz 1ms GtG IPS monitöre sahibim monitörü 1080p diye almıştım fakat Hz değerim 144Hz mi diye bakarken gelişmiş görüntü ayarlarında çözünürlüğe tıkladığımda 1440p seçeneğininde olduğunu gördüm. Benim sorumda burada başlıyor bunu 1080P'den 1440P'ye alsam fark eder mi? Çünkü 1080P'nin yanında (önerilen) diye bir işaret var ve biraz saçma olacak ama garanti dışı olur mu (OC değil)? 4 yıllık garantim var boşa çıkmasını istemem ekstra garanti eklediğim için. Ayrıca 1440p olursa sistemim RX6600-R5 5500-16 GB-1TB M.2 SSD bu çözünürlükte akıcı oynatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük yükseltme işleminin ekranı hız aşırtma ile hiçbir ilgisi yok. Zira o çözünürlük ile ilgili işlemler ekran kartında gerçekleşir. Ayrıca masaüstü çözünürlüğünü değiştirmektense aşağıdaki teknoloji ile sadece oyun içinde daha fazla görsel ayrıntı elde edebilirsiniz.

Hangi oyunu oynayacağını nereden biliyorsunuz da yetmez diyorsunuz? Ayrıca belki çözünürlük ile gelen ayrıntıdan memnun kalacak ve başka ayarlardan feragat edecektir.

Çözünürlük yükseltme işleminin ekranı hız aşırtma ile hiçbir ilgisi yok. Zira o çözünürlük ile ilgili işlemler ekran kartında gerçekleşir. Ayrıca masaüstü çözünürlüğünü değiştirmektense aşağıdaki teknoloji ile sadece oyun içinde daha fazla görsel ayrıntı elde edebilirsiniz.

Şu yorumumu dikkate alarak deneyebilirsiniz. Eğer memnun kalırsanız kullanabilirsiniz, hiçbir şeye bir zararı olmaz.

Hangi oyunu oynayacağını nereden biliyorsunuz da yetmez diyorsunuz? Ayrıca belki çözünürlük ile gelen ayrıntıdan memnun kalacak ve başka ayarlardan feragat edecektir.

Şu yorumumu dikkate alarak deneyebilirsiniz. Eğer memnun kalırsanız kullanabilirsiniz, hiçbir şeye bir zararı olmaz.

Hocam Minecraft Bedwars oynuyorum genellikle öyle söyleyeyim 😀 ama RDR2, Cyberpunk, Detroit, GTA 5, Battlefield 1, 4, 5, 2042 tarzı oyunlarada sahibim tabii ki de.

Oyunlara göre farklı görsel yapılandırmalar ile yüksek kare hızları elde edebilirsiniz. Memnun kaldığınız oyunda VSR ile kullanmaya devam edebilirsiniz, memnun olmadığınızda da kullanmazsınız olur biter.

Bende de aynı şey var arkadaşlar. Ekran kartım RTX 3070 eagle. Grafik ayarlarında DSR ayarı kapalı ama yine de 2K çözünürlük seçebiliyorum. Nasıl oluyor bu iş anlamadım bir türlü. Biri aydınlatabilir mi?

Geri
Yukarı