LG 25UM58-P vs Asus VE248HR vs Viewsonic VX2457-MHD

Hangi monitör seçilmeli?

• LG

Oy: 5 62,5%
  • Asus

Oy: 1 12,5%
  • Viewsonic

Oy: 2 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    8

Pantheon

Megapat
Makaleler
159
Yer
Bursa-İnegöl
Daha fazla  
Meslek
Pc Doktoru
Profil Kapağı
1524814261
45.jpg

Bu 3 monitör arasında kaldım. Şu an ekran kartım yok, Vega'yı bekliyorum. Şu an kullandığım 21.5 monitörde VGA girişi olduğundan değiştirmeyi düşünüyorum. Yakın zamanda AOC bir monitör almıştım. Maalesef ışık sızması nedeniyle geri iade ettim. Aynısından alırsam tekrar olursa diye şüphelerim var. Baştaki monitör beni çok cezbediyor. Film izlemeye birebir. İkinci monitör ise tam oyun için ideal. Üçüncüye gelirsek o da FreeSync desteği ile çekiyor kendine. Tavsiyelerinizi bekliyorum, kullananlardan elbette.

LG, 5 ms. Onu en son seçim olarak değerlendirin bence.

Oyun dışında her şey için LG monitör daha yararlı olacaktır. Görüş açısı çok daha yüksek. Video düzenleme programlarında zaman çizelgesine bol bol yer açan 21:9 en boy oranı da cabası. Ancak sadece oyun oynamak için monitör alacaksanız ASUS monitörü tercih edin.

Ben oyun oynayacağınızı düşünerek söyledim. Ben de kullandım o yüzden. Sahibinden.com'dan 450 TL gibi bir fiyata almıştım, 500'e sattım 6 ay kullanıp.
İşte bundan bahsediyorum, kötüleyin bana 2 tanesini aklımda soru işareti kalmasın. :) Acımayın. LG gerçekten 21:9 oranı ile pek uyumlu değil sanıyorum tüm oyunlarda. Ben GTX serisi bir kart alacaktım, alacağım gün herif caydı. (Bende aynısını yapmıştım RX 580'de, sanıyorum alacak adamın ahı tuttu.)
O yüzden sanıyorum Vega'da FreeSync II felan olur. O kadar bekledim güzel bir şey alayım bari. Oklar Viewsonic'e kayıyor.

Vega'da Freesync II olur ise, Viewsonic mantıksız olur. Standart Freesync destekli. Bence kart aldıktan sonra monitör almaya bak. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı