LG 25UM58-P vs Asus VE248HR vs Viewsonic VX2457-MHD

Hangi monitör seçilmeli?

• LG

Oy: 5 62,5%
  • Asus

Oy: 1 12,5%
  • Viewsonic

Oy: 2 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    8
AOC daha güncel arabirim kullanıyor ama ek bir avantaj sağladığı söylenemez. AOC'nin neredeyse tüm monitörleri çok parlak ve göz yoruyor bunu belirteyim. Tabi bunu monitöre yapacağın ince ayarlar ile halledebilirsin. Görüntü ayarı yaptığın zaman renkleri daha dolgun verdiği gerçekten doğru. AOC E2280SWN monitörüm fabrika çıkışlı olarak çamur ekranlı gelmişti. Yaptığım muazzam ince ayarla daha az baş ağrıtan ve renkleri daha canlı veren bir monitör haline getirdim. Tabi monitör saç baş yoldurduğu için geri iade ettim orası ayrı. AOC'nin bir çok monitörünü inceledim. İnsanın eli kesinlikle ince ayara gidiyor bunu belirteyim.

Millet nasıl kullanıyor bilmiyorum ama ben parlaklık 30, contrast 30 olarak kullanıyorum. Daha yükseği gözümü acıtıyor.

@Pantheon #13. postumdaki sana yazmış olduğum mesajımı yanlışlıkla sildim konular birleştirildi falan arada kaynadı benim mesaj üstteki yazdıklarım alakasızca sırıtıyor. AOC G2460VQ6 tercih etmenin daha mantıklı olduğunu belirtmiştim özetle.

Bu monitörün fiyatı neden bu kadar yüksek acaba diğerlerine göre. Asus ile arasında 100TL oynuyor.
FreeSync için değer mi bilemiyorum.
FreeSync için kesinlikle değer. AOC modeli daha güncel arabirim kullanıyor buda avantaj sayılır. İçinden DP kablo da çıkıyor. VE248HR'de TFT panel var. AOC G2460VQ6'de TN panel mevcut. Bana kalırsa aradaki 100 lira farka değer.

İşte bundan bahsediyorum, kötüleyin bana 2 tanesini aklımda soru işareti kalmasın. :) Acımayın. LG gerçekten 21:9 oranı ile pek uyumlu değil sanıyorum tüm oyunlarda. Ben GTX serisi bir kart alacaktım, alacağım gün herif caydı. (Bende aynısını yapmıştım RX 580'de, sanıyorum alacak adamın ahı tuttu.)
O yüzden sanıyorum Vega'da FreeSync II felan olur. O kadar bekledim güzel bir şey alayım bari. Oklar Viewsonic'e kayıyor.
Oyunlar 21:9 oranında gayet güzel çalışıyor. Hatta CSGO gibi oyunlarda mantıken daha fazla görüş açınız oluyor.
IPS panelde 5MS iyi değer diyorlar.
İlk defa sizden duyuyorum. 1MS IPS paneller mevcut her yerde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı