LG A510 laptopa macOS kurmak

BuğraKaya

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B450 Carbon Max Wifi
Ryzen 7 5800X
Corsair RGB RT 32 GB 3600 Mhz Ram
Asus Radeon RX5500XT 8 GB
Crucial 1TB SSD
400 WATT PSU
RAM
6 GB
SSD veya HDD modeli
Crucial mx500 SSD
Ekran kartı
GT 425M
İşlemci
İntel İ3 M370
LG A510 marka ve model laptop kullanıyorum. Bu laptop herhangi bir macOS çalıştırır mı? Çalıştırırsa hangi sürümleri çalıştırır? Neler yapmalıyım bu konu hakkında pek bir fikrim yok açıkçası yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu an Windows 10 Pro kurulu. Dual booth yapmak istiyorum yapmak mümkün mü?

Son düzenleme:
HD Graphics ile High Sierra deneyebilirsiniz ama üstteki arkadaşın dediği gibi performans pek iyi olmayacaktır.

Kısa da olsa denemek istiyorum tecrübe amaçlı. Performans kötü olursa kaldırırım tabii ki yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Kurduğunuza değmeyecektir. İşlemci ve ekran kartlarınız çok güçsüz. Kursanız bile çok kötü bir performans alacaksınızdır. En iyisi Windows'ta kalmak olacaktır.

Masaüstü sistemimde Linux Ubuntu Dual booth olduğu için laptopu deneme tahtası olarak kullanıyorum kısa bir deneyim olurdu ama sizi dinleyip makineyi zorlamak yerine Windows da kalmak daha mantıklı olacak sanırım.

Başka bir bilgisayarınız varsa ve bu bilgisayarda deneme amaçlı kullanacaksanız deneyebilirsiniz tabii, aşağıdan High Sierra imajını indirip BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın, işlem bitince yeni oluşan EFI bölümünün içine aşağıdaki EFI'yi ZIP'ten çıkarıp atın. Sonra diskten bir bölüm ayırıp biçimlendirdikten sonra USB'den boot etmeyi deneyin. Kurulumda veya kurulumdan sonra kasmalar olacaktır, attığım EFI'de iGPU için bir ayar bulunmuyor çünkü. Ona kurduktan sonra bakarız.

Başka bir bilgisayarınız varsa ve bu bilgisayarda deneme amaçlı kullanacaksanız deneyebilirsiniz tabii, aşağıdan High Sierra imajını indirip balenaEtcher ile USB'ye yazdırın, işlem bitince yeni oluşan EFI bölümünün içine aşağıdaki EFI'yi ZIP'ten çıkarıp atın. Sonra diskten bir bölüm ayırıp biçimlendirdikten sonra USB'den boot etmeyi deneyin. Kurulumda veya kurulumdan sonra kasmalar olacaktır, attığım EFI'de iGPU için bir ayar bulunmuyor çünkü. Ona kurduktan sonra bakarız.

EFI dosyasını arıyordum eklemeniz çok iyi oldu gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı