LG A515 Laptop Termal Macun Değişme Problemi

Blifzift

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, LG-A515 model dizüstü bilgisayarım var. Isınma sorunları başladığından dolayı termal macunu değiştirmek ve bu işlemi kendim yapmak istiyorum. Fakat sorun şu ki; direkt olarak soğutucunun bloğuna ulaşabileceğim bir bölüm yok. Yanılmıyorsam bilgiayarım ultrabook bu yüzden direk erişebileceğim bir bölme yok. Bu modele veya buna benzer modellere ait termal macun değişim videosu veya bu konu hakkında bilgi paylaşabilirseniz sevinirim. Gerekli durumda bilgisayarın arkasından bir görüntü çekerek buraya atabilirim arkasını görmeniz amacıyla.

Teşekkürler

Laptop işlemcisine ulaşmak için laptop kasasını açmanız gerekiyor, RAM ve HDD gibi iki vida açarak ulaşmanız mümkün değil.

Arkadaki tüm vidaları ve batarya, HDD, RAM gibi çıkarılabilir parçaları çıkarın. Sonra laptopun klavyesini sokün. Benim laptopumda köşelerde klavyeyi tutan çentikler var, onları laptop kasasına doğru iterek klavyeyi sökebilirsin, vida ile tutturulmuş ise düğmelerin arasındaki vidaları bulup çıkarabilirsiniz. Klavyenin altına ulaştığınız zaman görülen bütün vidaları sökün ve kasanızı açın. Bakır boruların temas ettiği bölgelerden birisi GPU, diğeri işlemcidir. O bakır boruları sökerek macunu uygulayın, fan bölgesini de temizlemeyi unutmayın. Takıldığınız yerde fotoğraf yüklemeniz durumunda tekrar yardımcı olabilirim.

Açıkcası daha önce laptop kasasını açmadım konu hakkında detaylı bilgi sahibi değilim nasıl açılacağı konusunda bilgiye ihtiyacım var.

Benimde LG NB'umun termal macun ve pad yenilemesi, fan temizliğini yeni yaptırdım belirttiğin gibi LG NB. yeknesak kasa değil ben herhangi bir zarar vermekten çekindiğim için servise verdim 50-60 TL bandında ücreti bence biraz fazla ama performans, ısınma süresi konusunda kısmen rahatladım kesin çözüm NB. masa üstünde kullanıyorsanız NC. almanız ben Zalman 1000 kullandım uzun süre ve memnun kaldım şimdi daha üst seviye bir modelini alacağım, araştırdım çok öneriliyor.

Dediğim gibi evet biraz sıkıntılı fakat yeni bir bilgisayar şuan düşünmüyorum elimdeki model bende uzun süredir var ve ilk günkü performansını koruyorum. Ancak bu modele göre bir termal macun değişim konusunda bilgiye ihtiyacım var. Garantisi dolduğu için servise göndermiyorum ki garantisi olsada göndermem gerçekten uzun süre gereksiz yere bekletiyorlar. Dışarıdaki bilgisayarcılara vermek istesem güvenebileceğim bir bilgisayarcı yok. Ben normal notebooklar hakkında bilgim olsa dahi ultrabooklar biraz farklı durumda.

Belki sosyal üzerinden servis önerisi başlığı açabilirsin bulunduğun lokasyona göre.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı