LG: Bir garanti rezilliği

Custom romların en performanslı çalıştığı telefonlar Nexus'lardır çünkü CyanogenMod gibi romlar Stock Rom Based'dir.

Ben telefona Quick Toggle, Expanded Desktop gibi özellikler için custom rom atarım ki Nexus bir developer cihazıdır. Acayip olan Nexus'u olup koyun gibi stock romla kullanan kullanıcıdır.

- - - Güncellendi - - -

Hocam daha önce custom rom ile garantiye gidip değişen 10'larca telefona şahit oldum ki bunlara LG de dahildi. Lakin benim şansıma garanti dışı bırakılacağı tuttu. Şans işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav hele hele Antepli, le le le le canım...

Yok efendim LG hayatınızın hatasıdır, yok al dedi git dedi telefonunu dedi gibi laflara luzum yok.

Sizde benim gibi Ankara'da ikamet etmiş birisiniz. Necatibey cad. Tarafındaki LG'ye gittiniz mi?

Benim telefonumda anormal bir ekran kayması varda ekran bazen kendi kendine yarıya bölünüyordu ve 3D butonuda artık işe yaramaz hale geldi. [ LG Optimus 3D ]

Necatibey cad.'de ki servise gittim böyle böyle. Tamam beyefendi alalım. Sonra aradılar panelde problem varmış, ellerinde panel varmış,3D butonu yalama olmuş falan değiştiriyoruz dediler. Tamam dedim. 1 hafta içinde bana sağlam problemsiz geldi. Problem yok.

Şimdi sizde ne oldu bilmiyorum.

Ama ben yine LG telefon alırım ama kendi telefonunu almam. Yani LG üretsin Google güncellemesini versin. LG Nexus 5 alacağım mesela.

Ayrıca necatibey cad.'desinde LG'yi geçince Samsung'un servisi geliyor ve lanet bir servis. Açıksa ben beğeniyorum ama biraz da şans işi kime ne gelecek belli değil.

Yine de hakkınızı arayın.

Ayrıca Teknosa'da çalışan köylülerin tavsiye vermesi beni de çıldırtıyor.

Ne çeşit bir fanboysun ?

Bu arada geçmiş olsun hocam. Turkiye'de maalesef bu durumda. Benim Lumia 625 de servise gitti, adamlar 1 düzelttiyse (düzeltmek denirse) 10 bozdular. Tekrar yolladım, yaptılar. Ama hala ışık sızması yapıyor, orası ayrı.

İnsanlar koyun olunca, etrafta çok köpek geziniyor.

Soluksuz okudum, gerilim filmi gibi. Deseler cepheye gideceksin ölüm de var valla daha az stres yaparsın, güçlü durursun ama bunlar kanını emerler. Marka için söylemiyorum, gerizekalı Müşteri Hizmetleri robotları.

Ne çeşit bir fanboysun ?

Bu arada geçmiş olsun hocam. Turkiye'de maalesef bu durumda. Benim Lumia 625 de servise gitti, adamlar 1 düzelttiyse (düzeltmek denirse) 10 bozdular. Tekrar yolladım, yaptılar. Ama hala ışık sızması yapıyor, orası ayrı.

İnsanlar koyun olunca, etrafta çok köpek geziniyor.

Çeşidini bilemem. Ama her şeyi kötüleyerek ota b*ka laf eden biri değilim.

Senle tartışmak gereksiz.

Feza kardeşim senin durumun tahlisizlik. Yani Fırat Elektronik'in sahibi iyi insan. IQRI doğru demiş. Müşteri hizmetleri tam bir robot. Ayrıca Nexus bir geliştirici telefonudur. Ama siz oraya götürmeden önce LG'nin kuralları belli. Her türlü garanti dışı bırakır.

İşte. Benim 2 yıl önceki maceramdı. Yani küçük bir problem için tüm markayı yani herkesi suçlamak yanlış olur.

Bende Cyaogenmod 7.0 vardı. Ama garantiye gönderirken böyle olacağını bildiğim için Original Froyo ROM atmıştım.

LG'den televizyon aldık kurulum için servisten gelen adam Akım korumalı priz + altın uçlu scart kabloyu 120 tlye satmaya çalıştı siz düşünün artık. Bi de en son 110 olur abi demezmi çıldırdığım an oldu :D

Benim LG HDD vardı. Bozuldu garantiye gönderdik, göndermez olaydım.
Bir yanıt geldi ve HDD'nin bazı parçaları eksik. Bizim bakkalda biraz halletmiş.
Gelen cevap şöyleydi ''yüksek voltaj yüzünden arızalanmış'' diyordu. Tabi bunları bize bakkal söyledi.
Bu olay 4 sene önce oldu. Yani LG hala değişmemiş.

Dediğim gibi sahibi gerçekten iyi niyetli bir insan. CM 10.2 kurulu telefona garanti hizmeti vermemeleri de anlaşılabilir bir durum. Ancak benim asıl şikayetim kesinlikle o değil. Muhattap bulamamaktan delirmek üzereyim. LG Çağrı Merkezi'ndekiler kaba saba tehdit ediyorlar beni. Sen git "ağabeyin" gelsin diyorum kibarca, üstümüz yok diyor bağırıyor çağırıyor. Bu ne kepazeliktir? Diyor ki ben 8 senedir bu işteyim bana işimi mi öğretiyorsun? Şaka mısın beyefendi senden genel müdürlüğünün telefonunu istiyorum diyorum. Velhasılıkelam genel müdürlüğü arıyorum, 5 kere 10 kere açan yok. LG genel müdürlüğe mail atıyorum cevap yok. LG müşteri hizmetlerine mail yazıyorum döneceğiz diyiliyor dönülmüyor. Ama kusura bakmayın da markayı da biraz kötüleyeyim artık değil mi? Başka marka olsa bin bir özürle geri dönüş yapılmıştı.

- - - Güncellendi - - -

Ha bu arada Fırat Elektronik'le konuştum, adam bin bir özürle getirin telefonu değiştirelim dedi. Gerçekten iyi niyetli ancak kalitesiz eleman çalıştıran biri. Teknosa güya 48 saat içinde dönecekti bana heralde kısır döngüye tutuldu dönecek de dönüyor. Müşteri hizmetlerini arayıp üst rütbeden birini talep ediyorum yok öyle biri talep alıyoruz sizi arıyorlar diyor. En sonunda belki bunların İngilizce bileni biraz bilgilidir diye İngilizce servise bağlanıp derdimi anlatmaya başladım. Adam IMEI mi isteyecekken cümle kuruyor: Can you are imei can please?
Dedim hocam bırak şimdi Türkçe'ye geçelim. Hah Türkçe biliyor musunuz diyor. Şaka gibiler yahu gerçekten rezil şirketler.

Dediğim gibi sahibi gerçekten iyi niyetli bir insan. CM 10.2 kurulu telefona garanti hizmeti vermemeleri de anlaşılabilir bir durum. Ancak benim asıl şikayetim kesinlikle o değil. Muhattap bulamamaktan delirmek üzereyim. LG Çağrı Merkezi'ndekiler kaba saba tehdit ediyorlar beni. Sen git "ağabeyin" gelsin diyorum kibarca, üstümüz yok diyor bağırıyor çağırıyor. Bu ne kepazeliktir? Diyor ki ben 8 senedir bu işteyim bana işimi mi öğretiyorsun? Şaka mısın beyefendi senden genel müdürlüğünün telefonunu istiyorum diyorum. Velhasılıkelam genel müdürlüğü arıyorum, 5 kere 10 kere açan yok. LG genel müdürlüğe mail atıyorum cevap yok. LG müşteri hizmetlerine mail yazıyorum döneceğiz diyiliyor dönülmüyor. Ama kusura bakmayın da markayı da biraz kötüleyeyim artık değil mi? Başka marka olsa bin bir özürle geri dönüş yapılmıştı.

- - - Güncellendi - - -

Ha bu arada Fırat Elektronik'le konuştum, adam bin bir özürle getirin telefonu değiştirelim dedi. Gerçekten iyi niyetli ancak kalitesiz eleman çalıştıran biri. Teknosa güya 48 saat içinde dönecekti bana heralde kısır döngüye tutuldu dönecek de dönüyor. Müşteri hizmetlerini arayıp üst rütbeden birini talep ediyorum yok öyle biri talep alıyoruz sizi arıyorlar diyor. En sonunda belki bunların İngilizce bileni biraz bilgilidir diye İngilizce servise bağlanıp derdimi anlatmaya başladım. Adam IMEI mi isteyecekken cümle kuruyor: Can you are imei can please?
Dedim hocam bırak şimdi Türkçe'ye geçelim. Hah Türkçe biliyor musunuz diyor. Şaka gibiler yahu gerçekten rezil şirketler.

LG Müşteri Hizmetleri zaten başlı başına sorunlu. Adam bildiğin bana askerlik arkadaşı gibi konuşuyor. Yok efendim olmaz, bu olmaz. Bende de o problem oldu. İşte Fırat Elektronik'e gittiğimde sahibi vardı. Hemen ilgilendi. O yüzden mi problem olmadı ondan mı bilemiyorum. Bak birde ingilizce konuşmaya başlamış. :D Tabii konuşabilmek denirse. Ama eleştirirken her şeyiyle değil siz tamamen markayı kötülüyorsunuz. Eğer muhattapsızlıktan yakınıyorsanız kesinlikle haklısınız.

Tekrardan merhabalar. Son gelişmelerden haberdar edeyim sizleri arkadaşlar.
LG çağrı merkezi 444 6 543'ü arayıp son kez telefonun değişim prosedürlerini öğrenip bilgi almak istedim. İstemez olaydım. Açtı bir kadın, her zamanki bildiğiniz klasik müşteri temsilcisi zırvaları. Dedim hanımefendi sizinle değil bir üstünüzle konuşmak istiyorum. Kadın bana diyor ne konuşacaksın beyefendi üstümle? Sana ne hanımefendi ben üstünle konuşmak istiyorum sorunumu çözemezsin. Yok illa bana anlatın diyor. Dedim ki bakın hanımefendi sizin benim kadar bilgili ve sorunumu çözüme kavuşturabilecek biri olduğunuzu düşünmüyorum hemen üstünüzü bağlayın. Sizinle konuşmak İS TE Mİ YO RUUM! Kadın oflayıp puflayıp hatta kalın diyor.
Hasbin Allah diyorum. Neyse açıyor tok sesli bir beyefendi, anlatıyorum derdimi. Yok servis değişim kağıdını verecek diyor. Diyorum ki beyefendi anlamıyor musunuz ben size servisi şikayet ediyorum. Bu tutturmuş da tutturmuş yok biz bir şey yapamıyoruz. E diyorum kime şikayet edeceğim bu lanet servisi? Diyor ben bilmem arayın bulun.
Bak adama sen, askerlik arkadaşıyım sanki ben. Diyorum ne kadar lağoballi bir şirketsiniz siz yahu? Senin sıfatın nedir? Yok ben GSM'den sorumlu hedeyim hödöyüm. İkide bir lafımı bölmeler, telefonda bana çapsız çapsız bağırmalar falan filan. Ben de mecbur kabalaştım. Dedim lafımı kesme adam gibi dinle bir şeyden anladığın yoksa. Yok ben bir şeyden anlamıyormuşum 8 senedir bu işi yapıyormuş. Beyefendiye bakın hele. Diyorum neyin kafasındasın arkadaşım sen? Benim elimde Hakem Heyeti raporu var. Gitsem paramı söke söke alırım. Bana genel müdürlüğünün numarasını ver. Çocuk gibi o zaman yasal haklarınızı kullanın beyefendi diye 5-6 defa tekrarlıyor. Dayanamıyorum ulan çocuk musun sen genel müdürlüğünün telefonunu istiyorum diyorum. Telefonu yok mail atarsınız diyor. Mail attım kimse sallamadı bana hemen telefonu ver diyorum yasal hakkını kullan diyor. Adam sanki askerlik arkadaşım. Bir de adresimi vereyim gel döv be adam? Neyse adamı aşağılaya aşağılaya aldım bir telefon. Arıyorum açan yok çalıyor da çalıyor. Kaç gündür deniyorum ses seda yok. Neyse efendim genel müdürlüğe mail atıyorum cevap yok. Müşteri hizmetlerine mail atıyorum elemanınız çirkef çirkef konuşuyor hakaret ediyor diyorum. Özür dileriz araştırıp döneceğiz diyorlar dönmüyorlar. Teknosa'yı arıyorum kaydınızı aldık döneceğiz diyorlar dönmüyorlar. En son Teknosa'ya bu konuşma kayda alınıyor değil mi dedim evet dedi. Allah hepinizin belasını versin bir daha oradan flash disk bile almam dedim. Ve hatta teknosanın İngilizce servisine bağlandım belki bunların İngilizce bileni dertten anlar diye, başladım anlatmaya:
The reason that i called you because nobody in the Turkish section could give me a lift, so to sum up you know there's a Turkish phrase Türkçe anlamıyonuz mu lan!
Please wait dedi adam aktardı beni gene cahil cühelanın birine.
Aynılarını tekrarladım. Just trying my chance, can you help me about this service process dedim, adam bana ne cevap verse beğenirsiniz?
Can you have if your imei please? Dedim hocam Türkçe'ye geçelim, adam diyor ki ha Türkçe biliyorsunuuuz...
Efendim olayın özetine girmek gerekirse,
LG'den bir şey almam, aldırmam. Bizim kuruyemişçi Ruhşen amca bile daha ilgili. G2 ucuz çünkü neden, ucuz etin yahnisi yavan olur.
Teknosa'dan bir şey almam, aldırmam. Vaadettikleri o satış sonrası destek 0.
Şu an cihaz Vintek'te iş emri açılmış görünüyor. LG Müşteri hizmetlerine mail attım ya geri alır parasını verirsiniz ya da hem tüketici davası hem de hakaret davası açacağım şirketinize son şansınız diye.
Ankara TÜKODER'e gittim geçen gün, ihtar çeker davayı açarız dediler. Ben bu işin peşini bırakmam arkadaş. Yıllar geçse de o telefon geri alınacak, parası bana iade edilecek. Hakaretten tazminat davası açmayı da aile avukatımla konuştum, dilekçeyle başvurup LG'den kayıtları alırsak olay anlattığınız gibi geçmişse büyük ihtimal davayı kazanırız dediler. LG düşünsün.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı