LG G2 Deneyimleriniz

Grkemtuna

Hectopat
Daha fazla  
Hâlâ LG g2 kullanan arkadaşlar çökün buraya. Yorumlarınızı ve deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 yıla yakındır LG markasının G2 efsanesini kullanıyorum. Kullanıcı deneyimlerine gelirsek şimdi aşağıda telefonun olumlu-olumsuz yönlerini başlıklar altında sıralayacağım.

Ekran:
Ekran olarak başarılı bir telefon. 1080P İPS ekran kullanıyor ve telefonun görüş açısı ve güneş altında kullanım olarak kullanıcıyı memnun ediyor. Kötü tarafı ise full parlaklıkta İPS ekranlar Amoledlere göre deli gibi şarj harcıyor. Bir de G2 modellerinde kronik sorun olan ekran sararmaları başıma hiç gelmedi açıkçası.

Donanım: SD 800, Adreno 330, 2 GB LPDDR3 RAM gibi temel donanım bileşenleri var. Bu donanım 1080P için fazlasıyla yeterli ve iş görür nitelikte. Şuan piyasada bulunan çoğu pahalı cihazın donanımdan daha güçlü bir model. Örneğin Samsung A7 2017 modeli fiyat olarak 2300-2400 TL civarlarına satılıyor ama donanım olarak bu telefondan düşük. Oyun performansı olarak fazlasıyla kullanıcısını memnun ediyor G2 modeli. 1080P'de akıcı oynatmadığı oyun yok diye bilirim. SD 800 olumsuz tarafına gelirsek ise sıcaklığı fazlasıyla hissettiriyor, öncelikle G2 modelinde bu sıcaklığı hissettiriyor. Özellikle ağır oyunlarda eli yakacak derece ısınıyor insanı korkutan bir durum hissi veriyor. CPU-Z programıyla benchmark ve yüksek grafikli oyunlarda CPU-Z programıyla sıcaklıklara baktığımda sıcaklıklar 70 dereceleri rahatlıkla bulabiliyor. Bellek kısmında ise 2 GB RAM yetiyor.

Kamera: 13 MP F/2.4 diyafram değerine sahip bir arka kamera kullanıyor. Arka kamera da OİS desteği de var. Ön kamera olarak ise 2 MP'lik dar açılı bir kameraya sahip. Arka kameranın gündüz çekimleri yeterli ışık sağlanıldığında gayet iyi iş çıkarıyor ve kullanıcısını memnun ediyor. Gece çekimlerinde ise arka kamera rezalet bir hale geliyor bunu da belirtmeden geçmeyeceğim. Özellikle gece çekimlerinde telefonda grenleşme ve bulanıklaşma dediğimiz olay meydana geliyor. OİS kısmına gelirsekte telefonda OİS fotoğraflarda işe yaramıyor kesinlikle. Özellikle telefonu foto çekerken hafif salladığında foto bulanıklaşıyor adeta eski model telefonların kamerasına dönüyor. Foto çekerken elini sallatmamak gerekiyor. Video kısmında ise 1080P 60-30 FPS, 720P gibi video destekleri var. Video tarafında OİS iyi iş çıkarıyor ve telefonu salladığında da kolay kolay görüntü bozulmuyor. Video geceleyin kötü ama aynı fotolar gibi. Ön kamera ise berbat denilebilir, şahsen beni memnun etmiyor, hiçbir zaman da ön kamerasıyla foto çekmedim o kadar sevmiyorum.

Batarya: Batarya olarakta 3000 MAH kapasitesine sahip bir model. Bataryası 1 günü rahatlıkla çıkarıyor ve batarya performansından memnunum. Telefonun hızlı şarj desteği olması da ayrı bir avantaj. Quick Charge 2.0 teknolojisini destekliyor, kutusundan çıkan şarj aleti 1.8 amper gücünde ve telefonu hızlı dolduruyor ama bende 2.1 amperlik başka şarj aleti var benle onla dolduruyorum.

Arayüz: 5.0.2 Lollipop sürümünü kullanıyorum. Telefon kutudan Kitkat ile gelmişti. Lollipop ile birlikte G3 modelinde kullanılan arayüz G2 modeline gelmişti. Stabilite ve performans olarak gayet memnunum. Bu kadar uzun süre geçmesine rağmen beni asla performansı ve arayüzü yarı yolda bırakmadı hala stabil bir şekilde çalışıyor. Telefonu şu ana kadar sadece 2 defa formatladım. Lollipop ve Kitkat sürümlerine gelirsek ise Lollipop stabilite ve kullanışlılık açısından Kitkat'tan daha iyi. RAM kullanımında ise Kitkat daha başarılıydı G2 modelinde. Lollipop sürümünde RAM kullanımı daha fazla olsa da performans ve stabilite olarak kesinlikle daha iyi.

Bağlantı: Normalde 4G-3G-2G destekleyen bir model ama benim telefonum AT&T operatörün telefonu olduğu için Türkiye'de 4G çalışmıyor bende. Telefon 4G göstermesine rağmen ilginç bir şekilde 4G çekmiyor. Araştırdığım kadarıyla AT&T modelinin desteklediği 4G frekansları Türkiye'de çalışmıyor.

Kullanıcı deneyimi olduğu için bu kadar yazmak mecburiyetinde kaldım, kusura bakmayın. Yazıyı okumaya üşenenler için telefonun olumlu-olumsuz yönlerini kısaca sıralayacağım.

Olumlu: Donanım, Ekran, Batarya, Arayüz, Performans, Kamera (Gündüz Çekimi).

Olumsuz: Aşırı ısınma, 4G kullanamama, WİFİ Hotspot yapamama, Şebeke çekimi iyi değil, Avea operatörün hiç çekmemesi, Ses yankı sorunu, Kamera geceleyin kötü çekiyor.

Ben de kullanıyorum. Olağanüstü bir makina. Ta ki düşüp ekranı kırılana kadar. 4G yi önemsemediğim için kafama takılmadı. Ben de çekim gücünden şikayetçiyim. Ayrıca pil ömründen de memnun değilim. Ama bunlar beni aldığım için pek de pişman yapmıyor. Biz seni böyle sevdik reiss.

G2 taş gibi sağlam telefon diyorlar. F/P telefonu. LG diğer modellerde Ghost Screen, Bootloop ve Kasa Çatlağı sorunları olmasaydı çok güzel telefonlar olacaktı. Şuan üst modellerden çok sevilen telefon.

@SunSet G2 modelinde de ekran sararması, şebeke çekimi, ses yankılanma, ısınma gibi sorunlar vardı. G2 bunlara rağmen LG'nin en çok satan amiral gemisi oldu ve çok sevildi. Çıktığı dönemde de fiyat-performans olarak çok iyiydi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı