LG G2 telefona hard reset atma

Umut Akay

Hectopat
Arkadaşlar kardeşimin telefonu bozulduğu için idarelik kullansın diye LG G2 telefonu verecektim fakat şifreyi, kurtarma pinini, e-postayı vs. hatırlamıyorum. O yüzden reset atmaya karar verdim ama telefon sürümünü bilmediğim için YouTube ve internetteki hardreset yöntemlerini denedim hiçbiri işe yaramadı. Nasıl reset edeceğim hakkında bilgisi olan var mı?

Minilerde telefon kapalıyken ses kısma ve güç tuşuna basılı tutulduğunda atılıyordu diye aklımda kalmış. Hiç yapmadığım için yanlış olabilir ama.

Hocam telefon mini mi değil mi bilmiyorum ama telefon 16 GB'lık model.
Hocam öyle basılı tutunca ikisine LG logosu geliyor sonra gidiyor bir şey olmuyor bırakınca tuşları normal telefon açılıyor. Alttaki resim telefon açılınca çıkan resim (20 kere hatalı denediğim için şifreyi)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-19 at 16.41.42.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-19 at 16.41.42.jpeg
    54,6 KB · Görüntüleme: 84
Telefon kapalıyken ses kısma ve güç tuşuna birlikte uzun süre basılı tut, telefon reset yerine yönlendirecek. Yanlış hatırlamıyorsam bu telefonda öyle karmaşık bir reset yeri de yok, ileri ileri yapıyorsun bitiyor.

Hocam öyle basılı tutunca ikisine LG logosu geliyor sonra gidiyor bir şey olmuyor bırakınca tuşları normal telefon açılıyor. Alttaki resim telefon açılınca çıkan resim (20 kere hatalı denediğim için şifreyi)

Aynı işlemi ses açma tuşu ile de deneyin.

Telefonu güç düğmesine basılı tutarak tamamen kapat. Sonra ses kısma ve güç tuşuna birlikte, reset menüsü gelene kadar basılı tut (logo çıksa bile bırakma).

Reis bazi telefonlarda ses kısma bazılarinda ses açma ile oluyor. Ses kısma tuşu ile cihazı açma tuşuna aynı anda bas ama elini kaldırma açılana kadar. O şekil olmazsa ses açma ile cihazı açma kapama tuşunu birlikte dene. İkisinden birinde mutlaka olacak gelen ekrandan wipe data factory reset i seç bu kadar.

Geri
Yukarı