LG G3 çalışıyor ama açılmıyor

notcfn

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Benim elimde bir adet LG G3 D855 32 GB hafızalı 3GB RAM'li telefon var. Bu telefonu bugün kullanmaya balşadım. Her şey gayet güzel gidiyordu. Android 5 idi elime geçtiğinde, Android 6.0 yapmak istedim. Android 6.0'ı LG UP ile yükledim. Telefon açıldığında kurulumu yapıyordum. Tam kurulumun son adımındayken mavi ekran yedim(hiçbir şey yazmıyordu) ve sonra güç düğmesine bastım. Kendi kendine kapandı zaten. Sonra bir daha açılmadı. Güç düğmesine ne kadar basılı tutarsam tutayım açılmamakta direniyordu. Bataryasını çıkardım taktım kaç kere. Hiçbir şey olmadı.

Bir süre bataryası çıkık bir şekilde dinlendirmeye karar verdim. (Isınmıştır diye) Sonra 10 dk sonra soğumuş gibiydi, bir daha denedim açılmadı. Şarja takınca da hiçbir tepki vermiyordu, şarja takıldığından haberi var mıydı yok muydu emin değildim .Fakat az önce bilgisayar kullanırken telefonu masamda bırakmıştım. Sonra telefonun ekranı aniden açılıverdi. %0 yazıyordu ekranda, şarja takma animasyonu vardı bir de. Ben de hemen şarja taktım. Daha önce olduğu gibi hiçbir tepki vermedi.

Yani galiba telefon çalışıyor ama tepki vermiyor. Güç düğmesi ve şarj soketi falan mı bozuldu? Şimdi şarja taktım sabah bir daha açmayı deneyeceğim. Sizce bunun bir çözümü var mı?
Bu arada ne olur yeni telefon al vs. demeyin tamam alırız da, ben bu telefonu bırakmak istemiyorum, hayatımda gördüğüm en güzel tasarıma ve özelliklere sahip telefon.

İşlemcisi falan aşırı iyi değil ama 2K-4K arası çözünürlükte ekranı ve lazer optik okuyucu gibi milyon tane özelliği var. Bu yüzden bırakmak istemiyorum. Üstelik tasarımı da mükemmel. Bir çözüm bulabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla Brick olmuş. Aynı sorunu bende yaşamıştım fakat üstüne çok düşmedim. Yöntemleri var fakat çok meşakkatli ve ince iş isteyen yöntemler. Şu yöntemleri uygulayabilirsiniz;

Anakart arızası. Mavi ekran Snapdragon SoC yongasına BGA istediğini özetler. Tamir sonrası garanti verilemez ve hata tekrar eder.

Veri kurtarmak istersen anakartı söküp alüminyum folyoya sarıp fırına atabilirsin 130-180 derece ısıda 20 dk ısıtman gerekir. (Fırın önceden ısınmış olsun.)

Çok güçlü ama çok başarız bir telefon.

Yeryüzündeki en güçlü 32 Bit işlemcili telefonlar arasındadır Motorola ve Sony'den sonra.

Anladığım kadarıyla Brick olmuş. Aynı sorunu bende yaşamıştım fakat üstüne çok düşmedim. Yöntemleri var fakat çok meşakkatli ve ince iş isteyen yöntemler. Şu yöntemleri uygulayabilirsiniz;
Anakart arızası. Mavi ekran Snapdragon SoC yongasına BGA istediğini özetler. Tamir sonrası garanti verilemez ve hata tekrar eder.

Veri kurtarmak istersen anakartı söküp alüminyum folyoya sarıp fırına atabilirsin 130-180 derece ısıda 20 dk ısıtman gerekir. (Fırın önceden ısınmış olsun.)

Çok güçlü ama çok başarız bir telefon.

Yeryüzündeki en güçlü 32 Bit işlemcili telefonlar arasındadır Motorola ve Sony'den sonra.
Arkadaşlar bu arada yeni bir gelişme var daha önce şarja takınca bir şey olmuyor demiştim şimdi bir değişme oldu. Sabaha kadar şarja bırakacağım demiştim ya. Şimdi açtım ve mavi ekran verdi. Kapatma tuşuna basıp kapatmaya çalışınca kapanmıyor. Kendisi kendi kendine kapanıyor. Şimdi sabaha kadar bırakınca niye böyle oldu anlamadım. Pili falan mı bozuk?
@Eimai Theos Senin fırında ısıtma yöntemini uygulayınca açılacak mı yani? Açılırsa kullanırım. Bozulabilir, biliyorum ama kullanmak istiyorum işte :D
Bu arada "BGA istediğini özetlemek" ne demek anlamadım. Yani şimdi çalışmayan işlemciye çalışma isteği mi göndermek demek bu? Bu arada kurulumdayken kapanmasının sebebi bence ısınmadandı. Sonra anakart veya işlemci yanmıştır diye düşündüm ama tekrar o dediğim %0 yazan ekranın açılmaı beni şaşırttı. Hayır yani orayı göstermek için de işlemci gerekmiyor mu? Çok sinir bozucu, kafam karıştı :D

Geri
Yukarı