LG G3 RAM Yükseltmek

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Benim elimde tasarımı orjınali ile birebir kore modeli LG G3 var. Telefon gayet akıcı arada sırada takılmalar oluyor ve bunun sebebi ise RAM'dan kaynaklanıyor. RAM'imi nasıl yükseltebilirim? Root> CWM Recovery böylemi yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonlarda RAM yükseltmesi söz konu değildir. Ek RAM takılacak bir yer yoktur ve bir şekilde lehimlense bile cihazın işletim sistemi ve diğer yazılımlarının bunu algılaması için ek düzenleme yapılması gerekir. Bu da kaynak kodu kapalı olduğundan pek mümkün değildir.

Tahminim ROM demek istediniz. Hoş 1 yıldan beri sitede olup da halen daha RAM ve ROM farkını ayırt edemiyor olmanız beni korkutmuyor değil. ROM diyorsanız eğer cihazın kodunu belirtin. Elinizdeki cihaza göre farklı ROM'lar olabilir.

Cihazda şu anda var olan Android sürümünü de belirtin.

Senin kafan çorba olmuş kardeşim. RAM yükseltmek mi, ROM sürümü yükseltmek mi? Ayrıca ROOT, CWM bunlar daha farklı olaylar. Birisi senin kafanı baya karıştırmış. Acaba işlemci hızının overclock olmasından dolayı, RAM'in de arttırılabileceğini mi düşündün?
RAM yükseltmekten kastın, bildiğimiz RAM ise yani ROM yazmak yerine yanlışlıkla RAM yazmadıysan eğer;
Telefonun 16 GB ise satıp 32 GB olanını alırsın RAM yükseltmiş olursun. Telefonun zaten 32GB ise içinde 3 GB RAM vardır ve bunu yükseltmen imkansız.
ROM sürümünü yükseltmeye gelince; Kore modeli Lollipop sürüm alalı aylar oldu zaten muhtemelen en son sürümü kullanıyorsun. Daha üst sürüm çıkmadıkça yükseltemezsin.
Ne kadar sağlıklı çalıştığından emin olamadığımız Custom ROM'lar var, bunları yüklemek için ROOT gerekli ve CWM yerine TWRP daha iyi, daha kullanışlı. Kurulumu da daha basit.

ROM yüklemek kolay ama önce ne yapmak istediğini bilmemiz gerek.

Önerileriniz için teşekkürler. Benim sorunum swapper programı ile hafıza kartımda sanal ram bölümü açmak istiyorum fakat swapper programı root istiyor. Telefonumun modeli Lg G3 D855 işletim sistemi iste Kitkat 4.4.2. Yalnız kaç defa denediysem rootu yükleyemedim her seferinde bir hata ile karşılaştım ve öğrendim. Kore modeli olduğu içinmi bu sorunu yaşıyorum ben? Sorunuma çözüm varmı acaba?

Kore de üretilen telefonlarda neden bu kadar çok güvenlik önlemi oluyor bilmiyorum. Kore üretimi olan Note 4 telefonuma IMEI değiştiremedim koskoca yerde bütün telefoncuları gezdim hiç kimse yapamadı. :D Ama senin sorununun çözümü mutlaka vardır modeline uygun root sürümü mutlaka olmalı.

Önerileriniz için teşekkürler. Benim sorunum swapper programı ile hafıza kartımda sanal ram bölümü açmak istiyorum fakat swapper programı root istiyor. Telefonumun modeli Lg G3 D855 işletim sistemi iste Kitkat 4.4.2. Yalnız kaç defa denediysem rootu yükleyemedim her seferinde bir hata ile karşılaştım ve öğrendim. Kore modeli olduğu içinmi bu sorunu yaşıyorum ben? Sorunuma çözüm varmı acaba?

Sanal RAM işine hiç girme. Bu arada D855 uluslararası model. Kore modeli değil senin cihazın. Belki de o yüzden ROOT'layamıyorsundur.. Doğru ROOT dosyası indirmen gerekiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı