LG G3 ve LG G2 veya iPhone 5S

Iphone 5S'in küçük ve kalitesiz ekranına yetersiz batarya miktarı eklenince o telefonu zaten eliyoruz.

G3'ün 2K ekranı yüzünden donduğunu söyleyenler var. Çok doğru, kasılmalar yaşatıyor çünkü içerisindeki donanımlar 2K için yetersiz :)
O zaman ne yapacağız? Bazı oyunları 2K değil de 1080P çözünürlükte oynayacağız.
Zaten piyasada oynadığınız oyunların neredeyse hepsi, hatta ve hatta tüm oyunlar 1080P kalitesinde. 2K oynadığınız oyun bile yok neredeyse.
Bu yüzden donma mevzusunu falan atın kafanızdan.
2K'nın netliğini ve o ekranın ihtişamını yaşamaya bakın derim.

O fiyata bir diğer alternatif ise Xperia Z2. Gerçekten performans-batarya dengesi çok iyi bir telefondur, kamera konusunda da taş çıkartır cinsten zaten. Hiç düşünmeden alınabilecek bir telefon.

Ben yinede kesinlikle G3 alırdım, o ekran beni büyüledi bir kere.

Üçü arasından iPhone 5S. Ama Sony Xperia Z2'ye de kesinlikle bakın derim, Note 4 bile alsam aklımda kalır süper ötesi bir cihaz. LG'leri geç bi kere.

Hepiniz iyi güzel demişsinizde kiminiz LG G3 çok iyi, kiminiz LG G3 çok kötü kiminiz, Z2 çok kötü falan filan diyorsunuz. Buda benim kafamı karıştırdı. İnternette telefonu araştırmadan önce gidip G3 alıcaktım ama böyle yok o kötü yok bu kötü diyorlar insanda soğuyor şuanda kafamdaki bütün düzen karıştı hangisini alacağımı şaşırdım.
1 Günlük kullanımım(Tahmini olarak-Her gün değişebilir.) ;
  • Max 2-3 saat oyun oynarım oda aralıksız değil 30 dk oynarım aradan 3-4 saat sonra bir daha oynarım.
  • İnternette de 2-3 saat takılırım oda Whatsapp,Facebook,Bir kaç takıp ettiğim internet sitesi
  • Ek olarak telefonu aldığımda 2-3 sene beni rahat götürmesi lazım o yüzden bu kadar çok araştırıyorum.
  • Sizden bunları göz önünde bulundurarak bir tavsiyede bulunursanız sevinirim.
  • Birde atıyorum Z2 al diyorsunuz. Bunuda biraz açarsanız iyi olur. Neden seçmeliyim, gibisinden.

Hepiniz iyi güzel demişsinizde kiminiz LG G3 çok iyi, kiminiz LG G3 çok kötü kiminiz, Z2 çok kötü falan filan diyorsunuz. Buda benim kafamı karıştırdı. İnternette telefonu araştırmadan önce gidip G3 alıcaktım ama böyle yok o kötü yok bu kötü diyorlar insanda soğuyor şuanda kafamdaki bütün düzen karıştı hangisini alacağımı şaşırdım.
1 Günlük kullanımım(Tahmini olarak-Her gün değişebilir.) ;
  • Max 2-3 saat oyun oynarım oda aralıksız değil 30 dk oynarım aradan 3-4 saat sonra bir daha oynarım.
  • İnternette de 2-3 saat takılırım oda Whatsapp,Facebook,Bir kaç takıp ettiğim internet sitesi
  • Ek olarak telefonu aldığımda 2-3 sene beni rahat götürmesi lazım o yüzden bu kadar çok araştırıyorum.
  • Sizden bunları göz önünde bulundurarak bir tavsiyede bulunursanız sevinirim.
  • Birde atıyorum Z2 al diyorsunuz. Bunuda biraz açarsanız iyi olur. Neden seçmeliyim, gibisinden.
Sony Xperia Z2'yi anlatıyorsun dostum. Neden;

1- Elde tuttuğunda ''Bu benim telefonum mu bee'' hissi veriyor.
2- Kamerası 20.7 MP, DSLR gücünde :)
3- Su geçirmez.
4- Çok büyük değil, cep dostu. (G3 5.5 inç, Z2 5.2 inç.)
5- Daha performanslı.*

* Her iki cihazda da Snapdragon 801 var. Bu işlemciye en iyi performansı 1920x1080p çözünürlülük verir. LG G3'ün işlemcisi ya Snapdragon 805 olmalıydı, ya da 1080p olmalıydı.

XPERIA Z2: Snapdragon 801 + 3 GB RAM + 3200 mAh batarya + 1920x1080 IPS ekran. Bu özellikler G3'te olsaydı seçim çok zor olurdu.
LG G3: Snapdragon 801 + 3 GB RAM + 3100 mAh + 2560x1440 IPS ekran.

G3'ün bataryası, o çözünürlüğe yetmeyecektir. Ve işlemcisi de çözünürlüğe.

Şöyle düşün. GTX980'ini almışsın. Monitörün de 2K. Aynı oyunu 1080p aç, FPS'ini not et, sonra da 2K'da aç öyle not et. Aynı fark iki cihazda da olacaktır.

NOT: İşlemci, oyun performansını etkilemez. İşlemciye gömülü gelen grafik işlemci (ekran kartı denebilir) etkiler. Yani senin Modern Combat 5'ini Snapdragon 805 açmaz. Adreno 420 grafik işlemcisi açar. Yani işlemcinin iyi olması sadece oyun performansını etkilemez. Cihazın kendi performansını da etkiler. Menü geçişleri, internet hızı, uygulamalar vb.

G3'ün de artıları var elbet. Bunlardan en büyüğü Auto Focus. Fotoğraf çekerim diyorsan en iyisi Z2'dir ama auto focus da lazım dersen G3.

Ha birde fiyat farkı var.

1899 TL'ye ikisini de alabilirsin. Ama Z2'yi 3 GB RAM'li, G3'ü 2 GB RAM'li alabilirsin.

LG G3 3 GB ram versiyonu 2099 TL.

Z2 hem daha iyi, hem de daha ucuz. Karar senin...

Iphone 5S'in küçük ve kalitesiz ekranına yetersiz batarya miktarı eklenince o telefonu zaten eliyoruz.

G3'ün 2K ekranı yüzünden donduğunu söyleyenler var. Çok doğru, kasılmalar yaşatıyor çünkü içerisindeki donanımlar 2K için yetersiz :)
O zaman ne yapacağız? Bazı oyunları 2K değil de 1080P çözünürlükte oynayacağız.
Zaten piyasada oynadığınız oyunların neredeyse hepsi, hatta ve hatta tüm oyunlar 1080P kalitesinde. 2K oynadığınız oyun bile yok neredeyse.
Bu yüzden donma mevzusunu falan atın kafanızdan.
2K'nın netliğini ve o ekranın ihtişamını yaşamaya bakın derim.

O fiyata bir diğer alternatif ise Xperia Z2. Gerçekten performans-batarya dengesi çok iyi bir telefondur, kamera konusunda da taş çıkartır cinsten zaten. Hiç düşünmeden alınabilecek bir telefon.

Ben yinede kesinlikle G3 alırdım, o ekran beni büyüledi bir kere.
Lg G3 bizzat inceledim donma olayını kafamdan atamıyorum her oyunda donuyor ayrıca root yapmadan 1080p çözünürlüğe geçemiyorsun ayrıca 1080p de kullanacaksan G3 almanın ne ayrıcalığı var ? Ekranın büyüleyiciliği olduğunu düşünmüyorum aynı işlemciyi kullanan s5 den üstün bir performansı olacağını sanmıyorum her telefonun ayrı bir güzel yanı var mesela Iphone un kullanım rahatlığı Samsung un teklonojisi..

2K çözünürlükte oynadığın kaç tane oyun var ve kaç tanesini 1080P çözünürlüğe ayarlayamıyorsun sayar mısın? @Silinen üye

Aaynı işlemciyi kullanan s5 den üstün bir performansı olacağını sanmıyorum
Ayrıca LG G3 Qualcomm® Snapdragon™ 2.5 GHz 4 çekirdekli işlemci kullanıyor, nasıl oluyor da S5 ile aynı işlemciyi kullanabiliyor?
İkisinin kullandığı işlemci farklı. Tabi IOS'un gereksinimleri Android kadar olmadığı için yeterli geliyor S5'deki işlemci.

Bir yanda 2K ekran var, menülerden tut izlediğin videolara kadar, Türkiye'ye ilk defa gelmiş. Hala daha büyüleyici olduğunu düşünmüyorum diyorsunuz.
LG G3'den öte ekran yok şuan piyasada, S5'in ekranı ile karşılaştırma dahi yapılamaz.

2K çözünürlükte oynadığın kaç tane oyun var ve kaç tanesini 1080P çözünürlüğe ayarlayamıyorsun sayar mısın? @Silinen üye

Ayrıca LG G3 Qualcomm® Snapdragon™ 2.5 GHz 4 çekirdekli işlemci kullanıyor, nasıl oluyor da S5 ile aynı işlemciyi kullanabiliyor?
İkisinin kullandığı işlemci farklı. Tabi IOS'un gereksinimleri Android kadar olmadığı için yeterli geliyor S5'deki işlemci.

Bir yanda 2K ekran var, menülerden tut izlediğin videolara kadar, Türkiye'ye ilk defa gelmiş. Hala daha büyüleyici olduğunu düşünmüyorum diyorsunuz.
LG G3'den öte ekran yok şuan piyasada, S5'in ekranı ile karşılaştırma dahi yapılamaz.
Galaxy s5 den bahsediyorum Iphone 5s diye geçiyor. Peki siz bana oyunlarda neden kastığını söyleyin 2k oyun yoksa ne gerek var 2k ekrana ve 1080p oyunlarda kasıyorsa?

Öncelikle pardon :) S5 ve 5S çok karışıyor konu içerisinde.

2K çözünürlük değerine sahip oyunlarda kasıyor olmasının nedeni çok basit ve net bir biçimde donanımsal yetersizliğinden kaynaklanıyor.
Bunu ikimiz de çok iyi biliyor ve inkar etmiyoruz. Ancak 2K oyunların, oyun piyasasının neredeyse bit kadar bir kısmını kapsadığını da görmezden gelemeyiz.
Şuan sistem 1080P üzerine oturtulmuş durumda, 1080P oyunları G3 ile donmadan oynayabilirsiniz.
Veya ayarlamaya izin verilen : GTA Sanandreas gibi oyunların çözünürlük değerini düşünerek oynayabilirsiniz.

Siz 2K ekrana gerek yok diyorsunuz, çok haklısınız, şuan o telefonda 2K çözünürlüğe hiç gerek yok ama koymuşlar kardeşim ne yapabilirsin ki :)
LG, ekran denilen donanımda almış başını gitmiş, piyasanın başındaki isim. Piyasadaki en iyi ekranı üreten de LG, en ince çerçeveyi üreten de yine LG.
Gerek G2 olsun, gerek G3 olsun, rakiplerine kıyasla, ekran konusunda açık ara önde.

Bana sorarsanız Samsung'un teknolojisi falan öyle sanıldığı kadar yok, işime yaramayacak şeyler ile dolu. Bizde de var bir ton özellik ancak kullanışlı değiller.
İlk başta kulağa hoş geliyor ancak bir halta yaradıkları yok :)

Ben yine ısrar ediyorum, 2K çözünürlükte oynadığınız kaç oyun var lütfen sayın bana. G3 donuyor diyorsunuz ancak G3'ü donduracak oyunlardan bir habersiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı