LG G3 vs Samsung Galaxy S5

Bence ikisini de alma. Note 3 al. Hem S-Pen online test çözerken kullanışlı olur.
Katılıyorum.

G3'ün tek sorunu ekran olduol. Pazarlama stratejisi olarak 2K ekran denedi ama donanım yetmedi ve sorunlu bir cihaz çıktı ortaya. Abim de G2 var ama ben daha çok kullanıyorum. :)
Doğru. LG aceleci davrandı biraz. Samsung Note 4'de kullandı 2k ekranı ama mis gibi telefon yaptı. LG G4'de çok iyi ancak G3 aceleye geldi. 2K ekrana yetersiz kalan donanım koyarlarsa olacağı buydu.

Oyun konusundan örnek vermişsiniz, oradan devam edelim. G3 de oyunları Full HD çözünürlükte oynatıyor G2 de. Donanımlara baktığımızda G3 daha güçlü. Sizin dediğinize göre G2'nin oynattığı bazı oyunları G3 düzgün oynatamıyor ve yine sizin dediğinize göre sorun 2K ekrana yetersiz kalan donanım. Şimdi siz kendi dediğinize inandınız mı? Cihazlar oyunları aynı çözünürlükte oynatmalarına rağmen G2 size daha performanslı gibi görünüyorsa bu, sorunun yazılımsal olduğunun göstergesidir. Dediklerimiz kendi içinde çelişmesin.;) Zaten yazılımsal sorunlarda büyük ölçüde düzeltildi.

Bu arada G3 önerisinde bulunmadım, bunun da altını çizerim. Bir cihazı savunmak gibi bir derdim yok. Sadece söylenenlerde gördüğüm yanlışlıkları aktarmaya çalışıyorum.

LG G2 ve G3 aynı performansa sahip hemen hemen. Ancak LG G3'de ısınma sorunu çok fazla olduğu için telefon bir kaç dakika sonra işlemciyi kısıyor. Sıradan 500 TL'lik telefonlar gibi oluyor. Ancak LG G2'de aşırı ısınma sorunu olmadığı için performans kısma gibi bir durum söz konusu değil. Yani adam rahatça oyununu oynarken LG G3'de takılmalar ve donmalar başlıyor. Ben bunu demeye çalışıyorum. Bu arada kendinizi '' ;) '' şunu koydunuz diye bir şey zannetmeyin bence. Önüne gelen herkes koyabilir.

Güldürdünüz. Şurada doğru düzgün, bir şey konuşuyorduk. Ne yani, ";)" işareti koyunca kendimi bir şey mi sanmış oluyorum?

Benim asıl söylemek istediğim bütün sorunların donanıma ve 2K ekrana bağlanmaması gerektiği. Sorunun sadece bunlardan kaynaklı olmadığı, güncellemeler geldikçe sorunların tek tek düzelmesinden de belli. Ayrıca yukarıdaki diğer mesajımda verdiğim örnek bunu destekler nitelikte. Tekrar söylüyorum; bahsettiğiniz sorunların büyük bölümü, özellikle de donmayla ilgili sorunların çoğu düzeltildi.

Güldürdünüz. Şurada doğru düzgün, bir şey konuşuyorduk. Ne yani, ";)" işareti koyunca kendimi bir şey mi sanmış oluyorum?

Benim asıl söylemek istediğim bütün sorunların donanıma ve 2K ekrana bağlanmaması gerektiği. Sorunun sadece bunlardan kaynaklı olmadığı, güncellemeler geldikçe sorunların tek tek düzelmesinden de belli. Ayrıca yukarıdaki diğer mesajımda verdiğim örnek bunu destekler nitelikte. Tekrar söylüyorum; bahsettiğiniz sorunların büyük bölümü, özellikle de donmayla ilgili sorunların çoğu düzeltildi.
Bende daha önceden kullanıyordum. Ama insanlar arasında hoş karşılanmadığı için söylüyorum. Telefonun ısınması, 2K ekrandan kaynaklanıyor. Gücü sömüren ekran. LG G3 kullandım, Kitkat'da stabildi, Lollipop'da dizayn ve tasarım hariç pek bir şey değişmedi. Telefon aynı telefon. Ağır bir oyuna girdiğinizde cayır cayır yanan ve hem ekranı hem pili tüketen telefon.

Isınma 2K ekrandan kaynaklanmıyor, Snapdragon 800 ile 801 arasında fark hız aşırtması olduğundan dolayı ısınıyor. İşlemci ısınınca da yavaş çalışıyor. Oyun oynadıktan sonra kasmaması için geliştirici seçenekleri bölümünden 2D Uygulamalar için GPU'yu zorla gibisinden birşey olacak, onu işaretlerseniz bu sorun kalkar. G3'ün G2 ye göre kötü yanları Ekranın 2 kat fazla çözünürlüğü olup bataryanın aynı olması. İyi yanları ise laser auto focus, çıkarılabilir batarya ve sd kart desteği. Dediğim gibi bende G2 de var ikisini karşılaştırıyorum ama ben pek oyun oynamam, yani öyle zorlayacak oyunlar yok maalesef. Uygulamaların açılış sürelerinde kesinlikle G3 daha hızlı, video kaydında G2 zar zor odak yapabilirken G3 anında odaklıyor. G4'de bu sorunlar düzeldi diyebilirim, işlemci ısınmıyor, rakipleri güçlü olmasa da 2K ekran için gayet yeterli bir işlemci.
Bu arada iDark Lollipop'da sadece dizayn değişmedi, ART desteği ile ekran kartından maksimum performans sağlandı, uygulamalar daha hızlı açılmaya başladı, özellikle o 2D'de GPU'dan yararlanmayı açtığınız zaman arayüz yağ gibi akıyor. Birde ben burada S5 ile karşılaştırmıyorum, hiç S5 kullanmadım, belki daha iyidir. Amacım nasıl kullandığımı ve bendeki cihazın nasıl çalıştığını belirtmek.

Isınma 2K ekrandan kaynaklanmıyor, Snapdragon 800 ile 801 arasında fark hız aşırtması olduğundan dolayı ısınıyor. İşlemci ısınınca da yavaş çalışıyor. Oyun oynadıktan sonra kasmaması için geliştirici seçenekleri bölümünden 2D Uygulamalar için GPU'yu zorla gibisinden birşey olacak, onu işaretlerseniz bu sorun kalkar. G3'ün G2 ye göre kötü yanları Ekranın 2 kat fazla çözünürlüğü olup bataryanın aynı olması. İyi yanları ise laser auto focus, çıkarılabilir batarya ve sd kart desteği. Dediğim gibi bende G2 de var ikisini karşılaştırıyorum ama ben pek oyun oynamam, yani öyle zorlayacak oyunlar yok maalesef. Uygulamaların açılış sürelerinde kesinlikle G3 daha hızlı, video kaydında G2 zar zor odak yapabilirken G3 anında odaklıyor. G4'de bu sorunlar düzeldi diyebilirim, işlemci ısınmıyor, rakipleri güçlü olmasa da 2K ekran için gayet yeterli bir işlemci.
Bu arada iDark Lollipop'da sadece dizayn değişmedi, ART desteği ile ekran kartından maksimum performans sağlandı, uygulamalar daha hızlı açılmaya başladı, özellikle o 2D'de GPU'dan yararlanmayı açtığınız zaman arayüz yağ gibi akıyor. Birde ben burada S5 ile karşılaştırmıyorum, hiç S5 kullanmadım, belki daha iyidir. Amacım nasıl kullandığımı ve bendeki cihazın nasıl çalıştığını belirtmek.
Sizin dediğiniz kasmama ayarını yapınca telefon korumasını kaldırıyor. Isı çok yükseldiği için ve kontrole alınmadığı için bataryayı yakabiliyorsunuz. Ben konuya odaklı yorum yaparsam, oyun için G3 önermiyorum. G2, S5, Note 3 ve Z2 gibi telefonlar öneriyorum. Çünkü bunlarda ısınma, bataryayı sömürme gibi olaylardan fazla yok. Rahatça hem istediğini yapabilir hem de oyununu oynayabilir arkadaş. Konuda herkesten farklı bir ses çıkıyor. En iyisi daha fazla uzatmamak. Konu sahibi arkadaş için ben fikrimi belirttim.

Koruma falan kalkmıyor, öyle bir şey söz konusu değil, ayrıca bu bir koruma sistemi de değil. Sizin dediğiniz işlemcinin yavaşlama hızlanma kontrollerini işlemci governor'ı yapar, işlemciyi veya bataryayı yakmazsınız. Ve sizin anlattıklarınızdan çıkardıklarıma göre benim telefonun üzerinde mısır patlatabiliyor olmam gerek.

Koruma falan kalkmıyor, öyle bir şey söz konusu değil, ayrıca bu bir koruma sistemi de değil. Sizin dediğiniz işlemcinin yavaşlama hızlanma kontrollerini işlemci governor'ı yapar, işlemciyi veya bataryayı yakmazsınız. Ve sizin anlattıklarınızdan çıkardıklarıma göre benim telefonun üzerinde mısır patlatabiliyor olmam gerek.
Senin dediğin ya farklı ya da benim dediğim. Ben hidden menü'den ısı koruma sistemini parlaklık ve işlemciyi kıstığı için kapattım telefonda. Böyle yapınca da telefon iyice ısınmaya başladı. Sonuçta telefon ısındığı için parlaklıktan ve işlemciden kısarak kendine geliyor. Onu kapattığında ise el yakacak kadar ısınıyor.

Telefonda diğer telefonlardan fazla ısınma sorunu var. Bunu boşuna inkar etmeyin. Isınma aslında benim için pek sorun etmez. Ama oyun içerisinde ekran kalitesini(parlaklığını) ve performansını düşürdüğünde ben bu telefonu önermem.

Bu arada burada governor vb. gibi terimler kullanma. Herkes senin ne dediğini anlamaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı